Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya CIA üssünü vurdu

02.10.2015 02:21
Suriye'de hava operasyonları yapan Rusya'nın, CIA'in Suriye'deki bir merkezini de vurduğu öğrenildi.
 
 

Dünden itibaren Suriyeli muhalifleri vurmaya başlayan Rus Hava Kuvvetleri, gelen eleştirilere kulak asmadı ve hatta DAEŞ'i değil muhalifleri vurduğunu doğruladı. CIA'in Suriye'deki bir merkezi vuruldu. Rusya, İran askerlerini kara ordusu olarak kullanmak amacıyla Suriye'ye sokmaya başladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in basın sözcüsü Dimitre Peskow, batı basınının sorularını, "Hedefler, Suriye Ordusu ile birlikte seçiliyor" açıklamasını yaptı.

Operasyonlarını dün de sürdüren ve giderek daha da hızlanacağı mesajını veren Rus Hava Kuvvetleri, Amerikan gizli haberalma örgütü CIA tarafından eğitim amaçlı olarak kullanılan bir yerin vurulduğu belirtildi. Suriye muhalifleri, bu ilgiyi doğrularken, Rusya ise asıl amacını, bölgeyi isyancı gruplardan temizlemek olarak açıkladı. Vurulan grupların, ABD'nin desteklediği gruplardan da olması büyük şaşkınlık meydana getirmiş durumda.

BATIDA BÜYÜK ŞAŞKINLIK

Fransa dışında Rusya'nın harekatına karşı çıkan bir batılı ülke de bulunmazken, ABD'den gelen ilk yorumlar, Ruslar'ın çok agresif davrandığı yönünde. Kürtler'e yardım eden ve sadece muhaliflere angaje olan Almanya ise olayları şaşkınlık içinde izlemekle yetiniyor.

Öte yandan, Irak'ın da Rusya'ya izin verebileceği ve ülkesindeki isyancı gruplara karşı operasyonları için hava sahasını açabileceğini belirttiği açıklandı.

Bu haber toplam 1634 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri