Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya: Görüşmeye hazırız

03.12.2015 01:34
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla görüşmeye hazırım dedi.

Jet krizinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Belgrad'da görüşmeye hazırlanan Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov'dan açıklama geldi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov: "Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Belgrad'ta görüşmeye hazırım." dedi.

GÖRÜŞME SİNYALİ VERMİŞTİ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşme teklifini reddetmediklerini, Sırbistan'daki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısında bir araya gelebileceklerini söylemişti.

Güney Kıbrıs Rum kesiminde temaslarda bulunan Lavrov, Rum Dışişleri Bakanı Yannis Kasulidis ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Türk Hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Lavrov, bu olayın ardından iki ülke arasındaki ilişkilerin eskisi gibi olmayacağını ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU: RANDEVU TALEP ETTİK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'un 'görüşme talebi gelirse geri çevirmeyeceğiz' açıklamasının ardından bu hafta Belgrad'da görüşmek üzere randevu talep ettiklerini açıkladı.

Çavuşoğlu TRT'ye yaptığı açıklamada gerilimi arttırmak istemediklerini ekledi.

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri