Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya gezisi öncesi sürpriz görüşme

18.07.2012 11:14
Başbakan Erdoğan, Rusya'ya hareket etmeden önce sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Suriye'de yaşanan son gelişmeleri görüşmek üzere bugün Rusya'ya gidecek olan Başbakan Tayyip Erdoğan, hareketinden önce sürpriz bir görüşme gerçekleştiriyor. Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la görüşüyor.

VIP GÖRÜŞME

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Rusya’ya gitmeden önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la Ankara Esenboğa Havalimanı’nda buluştu. Erdoğan, Fidan'la yaklaşık yarım saat görüştükten sonra Rusya'ya hareket etti.

KONU SURİYE KRİZİ

Başbakan'a Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da eşlik ediyor. Erdoğan’ın bugünki Rusya çalışma ziyaretinin başlamasına saatler kala Kremlin konuyla ilgili açıklama yaptı. Kremlin, iki lider arasında ele alınacak konuların başında Suriye krizinin bulunduğunu açıkladı.

Kremlin Sarayı’ndan temaslarla ilgili yapılan resmi açıklamada, “Rusya ve Türkiye arasında ikili ilişkilerin yanı sıra uluslararası konular ve özellikle Suriye krizi de geniş bir şekilde ele alınacak. İki ülke lideri bu konuda (saat ayarı) şeklinde tanımlanabilecek teatide bulunacak” denildi.

RUS-TÜRK İLİŞKİLERİNİN BOYUTU

Rusya’nın resmi RIA haber ajansı ise Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin boyutunu gözler önüne sererek, “Rusya, Türkiye’nin birinci dış partneri. Türkiye ise Rusya’nın Avrupa’daki Almanya’dan sonra ikinci partneri. 2011 yılında iki ülke arasındaki ticaret hacmi 38,1 milyar dolara yükselmiştir. Geçen yıl 3,5 milyon Rus vatandaşı vizesiz Türkiye’yi ziyaret ederek tatil yapma imkanı bulmuştur. Türkiye’de Rus yatırımları da geçen yıl artış kaydederek 1,1 milyar dolara ulaşmıştır. Enerji projeleri arasında ise 20 milyar dolarlık Akkuyu nükleer santral projesini göstermek gerek” dedi.

15:00'DA AÇIKLAMA YAPACAKLAR

Tayyip Erdoğan’ın bugün öğle saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi bekleniyor. Suriye’nin yanı sıra ikili ilişkiler de bu toplantıda ele alınacak. İkili, TSİ 15.00 gibi basının önüne çıkarak bu buluşmayla ilgili açıklama yapacak.

HAKAN FİDAN DA RUSYA'YA GİDİYOR

Erdoğan ile Hakan Fidan ile yapılan sürpriz görüşme sonrası, Fidan'ın da Erdoğan'la birlikte Rusya'ya gideceği açıklandı.

Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
KCK,ETÖ,PKK,50.000,SİLİVRİ.BASTİL.ne yorumö
hursit dilaver
HİÇ dikkat ettiniz mi.. KCK LILAR SİLİVRİDE YARGILANMAK İSTİYOR. ONLAR YARGILANMAK İSTEMİYOR.SİLİVRİDEKİLERLE ORTAK YAŞAMAK MI İSTİYORLAR.. YOOOK.. FRANSIZ İHTİLAlİNDEKİ BASTİL ZİNDANLARININ BOŞALMASINI HATIRLAYIN. İHTİLAL ÖYLE BAŞLAMIŞTI. bizde de SÜHEYL BATUM'un 50.000 KİŞİ İLE SİLİVRİYİ BASSAK NE OLUR sözünü hatırlayın ve KCK ile birleştirin.EY AKP, SAYIN AKDOĞAN. BU KONUYU BİR İNCELESİNİZ DİYORUM.bir ihtilal hazırlığı mı var. hani AKPDEN KURTULMAK İÇİN APODAN YARDIM ALMALIYIZ . sözünü de hatırlayın..KCK ile PKK nın AKP ye karşı bir gönül birliği,kin ve nefret birliği olduğunu düşünün....(
18 Temmuz 2012 Çarşamba 12:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
KCK,APO,,,
hursit dilaver
HİÇ dikkat ettiniz mi.. KCK LILAR SİLİVRİDE YARGILANMAK İSTİYOR. ONLAR YARGILANMAK İSTEMİYOR.SİLİVRİDEKİLERLE ORTAK YAŞAMAK MI İSTİYORLAR.. YOOOK.. FRANSIZ İHTİLAlİNDEKİ BASTİL ZİNDANLARININ BOŞALMASINI HATIRLAYIN. İHTİLAL ÖYLE BAŞLAMIŞTI. bizde de SÜHEYL BATUM'un 50.000 KİŞİ İLE SİLİVRİYİ BASSAK NE OLUR sözünü hatırlayın ve KCK ile birleştirin.EY AKP, SAYIN AKDOĞAN. BU KONUYU BİR İNCELESİNİZ DİYORUM.bir ihtilal hazırlığı mı var. hani AKPDEN KURTULMAK İÇİN APODAN YARDIM ALMALIYIZ . sözünü de hatırlayın..KCK ile PKK nın AKP ye karşı bir gönül birliği,kin ve nefret birliği olduğunu düşünün
18 Temmuz 2012 Çarşamba 12:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri