Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RUSYA'DAN İNDİRİLEN UÇAK AÇIKLAMASI

30.11.2012 14:02
Ankara'ya indirilen Suriye uçağıyla ilgili olarak Rusya Büyükelçisi İvanovski, "Uçaksavar radarına ait yedek parça vardı." dedi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Vladimir İvanovski, Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye uçağında, uçaksavar radarına ait yedek parça bulunduğunu açıkladı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Vladimir İvanovski, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ziyareti öncesi büyükelçilikte düzenlediği basın toplantısında geçen ay Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye uçağı hakkında açıklama yaptı.

İvanovski, uçakta el konulan malzemenin 2004'te imzalanan bir sözleşme uyarınca tamir edilen bir uçaksavar kompleksine ait radarın yedek parçaları olduğunu belirterek, "Bu tatsız olayı ne kadar çabuk unutursak o kadar iyi olacak. Artık bizim malımız değildi. Para aldıktan sonra bizim sorumluluğumuz kalmadı. Geriye kalan Türkiye ile Suriye arasındadır" diye konuştu.

Büyükelçi İvanovski, Suriye uçağı konusunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 3 Aralık'ta Türkiye'ye yapacağı ziyaret esnasında gündeme gelmeyeceğini, bu konunun artık kapatılması gerektiğini söyledi.

AA 

 

Bu haber toplam 3828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri