Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'dan ilginç Ladin iddiası

04.05.2011 01:21
Rusya'nın önde gelen siyaset uzmanlarından Vladimir Yevseyev, ABD yönetiminin Usame Bin Ladin'i yargı karşısında konuşmasını önlemek için öldürdüğünü söyledi.

Rusya Bilimler Akademisi üyesi, Toplum ve Siyaset Araştırmaları Merkezi Başkanı Dr. Vladimir Yevseyev, ABD birliklerinin Usame Bin Ladin'i öldürmesi olayının çok da abartılacak bir zafer olmadığını belirterek, Bin Ladin'e yapılan saldırıyla uluslararası normların ABD tarafından bir daha çiğnendiğini ifade etti. ABD uçaklarının bağımsız bir ülkenin sınırlarını ihlal ederek ve direk ABD ile hiçbir ilgisi bulunmayan kişileri katlettiğine dikkat çeken ünlü Yevseyev, "Bildiğim kadarıyla Usame Bin Ladin, son zamanlar şahsi güvenliği için çalışmalar yapıyordu.

El Kaide örgütünü ise başka kişiler yönetiyordu. Bu durumda Bin Ladin'i öldürmek için bir gerekçe de bulunmuyordu. Onu yakalayıp yargılamak daha iyi olmaz mıydı? Ama ABD onu öldürmeyi tercih etti. Bu durumda şöyle bir soru akla geliyor. ABD yönetimi neden Bin Ladin'in yargılanmasını istemedi? Çünkü Bin Ladin yargılanırsa El Kaide'nin ABD yardımlarıyla nasıl kurulduğunu ve kendisinin bu konuma ABD tarafından nasıl getirildiğini anlatabilirdi" dedi.

Libya'daki son olaylara da dikkat çeken Yevseyev, "Muammer Kaddafi'nin oğlunu ve torunlarını öldürdüler. Bu ülkede yönetime karşı savaşan muhalefet tarafında El Kaide taraftarlarının bulunduğunu görüyoruz. Bu durumda ABD'nin yeni bir El Kaide'yi Libya'da iktidara getirmeye çalıştığını söyleyebiliriz" dedi.

Rusya'nın terörizmle savaş halinde olduğuna da dikkat çeken Rus uzman, "Terör örgütlerinin liderleri öldürüldüğünde yeni terör saldırılarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Rusya'da Bin Laden anlamına gelen Şamil Bassayev kaç yıl önce öldürülmesine rağmen hala ülkemizde terör saldırıları devam ediyor. Usame Bin Ladin de Rusya'ya yakın bir coğrafya'da öldürüldü. Bu örgütün üyeleri Kafkaslarda da bulunuyor.

Dolayısıyla Rusya'nın bu son gelişmeler karşısında daha dikkatli olması ve terörle mücadelede liderleri öldürme yolunu değil halkın sosyal ekonomik sorunlarına çözüm bularak terörün kaynaklarını kurutma yolunu seçmesi gerekiyor" dedi.

 

Bu haber toplam 3184 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

AYAKTA UYUYORUZ! 3
Misafir
Doug Delaney ("Savaş çalışmaları programı Başkanı" Royal Military College Kingston, Ontario) Toronto Star gazetesine diyor ki: "Batı da halkın desteğini alabilmenin "Anahtarı", 11 Eylül benzeri yeni bir terör olayı yapmaktan geçer..."
04 Mayıs 2011 Çarşamba 15:20
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
AYAKTA UYUYORUZ! 2
Misafir
Ağustos 2007 de, Stu Bykofsky, Philadelphia Daily News gazetesinde diyor ki: "Yeni bir 11 Eylül`e ihtiyacımız var! Sadece 11 Eylül gibi bir terör olayı Amerika`yı şahlandırabilir"...
04 Mayıs 2011 Çarşamba 15:19
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
AYAKTA UYUYORUZ!
Misafir
Tarih: 12.12.2006 Konu: Rumsfeld`in Veda Ziyafeti Katılımcılar: David L. Grange, Donald W. Sheppard, James Marks, Rick Francona, Wayne Downing, ve Robert H. Scales Jr. vs. http://infokrieg.tv/wordpress/2011/05/02/bilderberger-und-clinton-berater-nur-ein-terroranschlag-kann-obama-retten/ Delong soruyor: "Olaya politik açıdan bakarsak, zorluklar nelerdir? Bizde bir terör saldırısı olmadığı sürece, halka sözünü dinlettiremezsin..." Rumsfeld cevaplıyor: "Benimde söylemek istediğim bu. Bizde son 5 yılda, hiç bir terör olayı gerçekleşmedi (Dikkat: Tarih 2006). Bu yüzden halkta, "terörden korkma algısı" zayıfladı. Aynı şey Avrupa içinde geçerli, oradada tehlike (terör) algısı çok düşük... Bunun düzeltilmesi sadece Darbeyle (terör saldırısı) ile mümkün. Terör saldırısı gerçekleştirilirse, halk dolduruşa gelir, halkın desteğini alırız... 11 Eylül benzeri terör olayları yapmıyoruz... Bu yüzden halk 11 Eylülden daha çok uzaklaşıyor..."
04 Mayıs 2011 Çarşamba 15:18
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri