Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'ya bir şok daha! Elinden alındı

04.12.2015 01:02
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, 2016'da düzenlenecek Dünya Gençler Şampiyonası ve Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonası'nın, üyeliği askıda olan Rusya'dan alındığını açıkladı.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinden (IAAF) yapılan açıklamada, Rusya'nın Kazan kentinde düzenlenecek2016 Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve Cheboksary kentinin ev sahipliği yapacağı 2016 Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonası'nın, başka ülkelerde yapılacağı belirtildi.

Hızlandırılmış adaylık sürecinin uygulanacağı ve organizasyonlarınhangi ülkelerde yapılacağına ilişkin kararın 7 Ocak 2016'da verileceği ifade edildi.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı'nın (WADA) bağımsız komisyonu, hazırladığı 323 sayfalık raporda Rusya'yı, sporcularını "devlet desteğiyle" dopinge karıştırmakla suçlamıştı.

Bu gelişme ardından IAAF, Rusya Atletizm Federasyonu'nun (ARAF) üyeliğini askıya almış ve Rus atletleri geçici olarak müsabakalardan men etmişti. WADA da Moskova Doping Kontrol Laboratuvarı'nın akreditasyonunu askıya almıştı.WADA ayrıca Rusya Dopingle Mücadele Ajansı'nın (RUSADA) faaliyetlerini sürdürmesinin uygun olmayacağını da açıklamıştı.

Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri