Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya'yı yakacak belge internete sızdı!

29.11.2012 11:41
Anonymous, Suriye Dışişleri Bakanlığı'nı hackledi! Ele geçirilen belgelerde bakın neler var...

Hürriyet'in haberine göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı'nın e-maillerine sızan ünlü hacker grubu Anonymous'un yayınladığı belgeler arasında Türkiye tarafından indirilen Suriye uçağına ait bir rapor da yer alıyor. Konuya ilişkin Suriye Hava Yolları CEO'su Ghaida Abdüllatif'in yazışmalarını yayınlayan Anonymous'a göre Türkiye "hava korsanlığı" ile suçlanıyor.

Yarısı İngilizce, yarısı ise Arapça olan 7 sayfalık raporda, Türk F-16'ların hiç bir açıklama yapmadan içinde sivillerin bulunduğu uçağı zorla indirdiği iddia ediliyor. Söz konusu dökümanların arasında, Türk yetkililerin el koyduğu kargonun 10 koliden oluşan "elektrik teçhizatı" olduğunu öne süren bir belge de var.RUSYA'NIN OYUNU ORTAYA ÇIKTI

Maillerde Moskova yönetimini köşeye sıkıştıracak bilgiler de mevcut. Belgelere göre Rusya, savaşın başladığı Mart 2011'den bu yana Şam'a 200 ton banknot göndermiş.

Anonymous tarafından ele geçirilip, Propublica internet sitesi tarafından yayınlanan Farsça ve İngilizce uçuş manifestolarına göre; Şam Uluslararası Havalimanı ile Moskova Vnukovo Havalimanı arasındaki 8 karşılıklı seferde banknot transferi yapılmış. İşte o belgelerden biri...Başta ABD ve Avrupa Birliği tarafından Suriye'ye yönelik yaptırımlar arasında bu ülkeye banknot gönderme yasağı da bulunuyor. Öte yandan gün geçtikçe gücü tükenen Esed'in kasasında bulunan paranın hızla eridiği de konuşulanlar arasında.

 

Bu haber toplam 3128 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri