Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi 12 yaşında!

21.07.2013 19:04
Milli Görüş Hareketinin tek temsilcisi olan Saadet Partisi kuruluşunun 12'nci yıldönümü kutluyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak yazılı açıklamada bulundu...

Millî Görüş Hareketinin siyasi arenadaki tek temsilcisi olan Saadet Partisi, Fazilet Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasından sonra M. Recai Kutan kurucu genel başkanlığında 20 Temmuz 2001 yılında Ankara'da kuruldu. Kuruluşunun 12. yıldönümünde Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak yazılı açıklamada bulundu.
 

Saadet Partisi’nin 12. kuruluş yıldönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Genel Başkan Prof.Dr.Mustafa Kamalak; Milli görüş’ün son temsilcisi olan Saadet Partisi’nin geçmişi  itibariyle köklü ve tecrübeli, yaşı itibariyle ise Türkiye’nin en genç ve dinamik partisi olduğunu söyledi. 
 

20 TEMMUZ DAYATMAYA, SÖMÜRÜYE, İŞGALE, KARŞI DİRENİŞİN TARİHİDİR 

20 Temmuz’un önemli bir tarih ve sembol bir gün olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak; “Tarihimizin en önemli olaylarından biri olan Kıbrıs Barış Harekatı, 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilmişti. Saadet Partimiz de önemi ve anlamına binaen yine bir 20 Temmuz günü kuruldu. Bu yüzden 20 Temmuz, küresel dayatmalara, sömürüye, işgale karşı bir direniş tarihidir. Adalet üzerine kurulu yeni bir dünya mücadelesinde en önemli kilometre taşlarından biridir” dedi.

 

Kamalak açıklamasında şu değerlendirmelere yer verdi:

“20 Temmuz 1974 günü gerçekleştirilen Kıbrıs barış harekatı tarihi bir dönüm noktasıdır. Kıbrıs Zaferi, İslam dünyasının, son 300 yılda Batılılara karşı kazandığı tek zaferdir. KKTC’nin bugün sahip olduğu istikrar ve güvenlik ortamı, Merhum liderimiz Necmettin Erbakan ve Milli Görüş’ün kararlı duruşu sayesinde başarılmıştır. Kıbrıs’taki kardeşlerimize karşı girişilen kanlı katliamlar, gerekli siyasi irade ve kararlılık gösterilemediği için 1974 devam etmiş, maalesef uluslararası dayatmalara boyun eğilmiştir. Gemilerimiz bir çok kez Amerika’nın talimatı ve hatta bir mektubuyla geri dönmek zorunda bırakılmıştır. Ne zamanki Milli Selamet Partisi iktidara gelmiş ve emperyalist ülkelerin, her türlü tehdit, şantaj ve ambargosuna rağmen, Milli Görüş’ün kararlılığı ve Mehmetçiğin fedakarlığı ile Kıbrıs Zaferi kazanılmıştır. 

Saadet Partimizde işte böylesine anlamlı bir tarihte, 20 Temmuz 2001 günü siyaset sahnesine çıkmıştır. Milli Nizam Partisi ile başlayan, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ile devam eden Milli Görüş hareketinin tek ve son temsilcisidir.Saadet Partisi mazisi itibariyle Türkiye’nin en köklü ve tecrübeli, yaşı itibariyle ise Türkiye’nin en genç ve dinamik partisidir. 

Bugün Saadet Partisi çatısı altında temsil edilen Milli Görüş hareketi, hiçbir zaman rüzgara göre yön değiştirmemiş, temel ilke ve prensiplerinden hiç bir zaman taviz vermemiştir. Küresel Egemenlere teslim olmamış, boyun eğmemiştir. Hangi şart altında olursa olsun, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya kurma kararlılığından vazgeçmemiştir. 

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; bundan önce olduğu gibi bundan sonrada, yalpalamadan, çizgisinden sapmadan, milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle camiamızın ve tüm milletimizin 20 Temmuz gününü kutluyor, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında yapacağımız dua ve ibabetlerin,  huzur dolu bir dünyaya vesile olmasını diliyorum.”

Bu haber toplam 1908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri