Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAADET VE HÜDA-PAR İTTİFAKI

03.03.2013 00:10
Ankara kulislerinde konuşulan bu ittifak Ak Parti ve BDP'nin guneydoğu hesaplarını alt üst edecek.

 

2014 yerel seçimler öncesi Ankara kulisleri bu ittifak söylentisiyle çalkalanıyor.
 
İddiaya göre Saadet Partisi (Saadet) ve Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) 2014 yerel seçimleri için Saadet Partisi çatısı altında "Milli Dava İttifakı" adıyla birlikte seçime girmeye hazırlanıyor.
 
Saadet Partisi ve Hüda-Par yetkilileri geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi genel merkezinde bir araya gelerek ittifak detaylarını konuştukları ve prensipte anlaşmaya vardıkları söyleniyor. 
 
Guneydoğu Hizbullah herekatı geçtiğimiz günlerde  Hüda-Par adıyla kurduğu siyasi partiyle siyaset sahnesinde ki yerini alarak, 2014 yerel seçimlerine Saadet Partisi çatısı altında "Milli Dava İttifakı" adıyla güneydoğu bölgesinde 3 il bazında Saadet Partisi'nin desteğini alarak seçime girecek.
 
Böylece Saadet Partisi; Diyarbakır,Batman ve Mardin'de Hizbullah hareketinin belirleyeceği adaylarla seçime girecek. Hizbullah hareketı ise Diyarbakır,Batman ve Mardin illeri dışında Türkiye geneli Saadet Partisi adaylarına destek verecek.
 
"Milli Dava İttifakı" Böylece guneydoğu bölgesinde muhafazakar kürt seçmenin oyu'nun tamamını alarak, bölgede ki Ak Parti ve BDP egemenliğini yıkmayı hedefliyor.
Bu haber toplam 11198 defa okunmuştur
TEKZİP
HÜDA PAR GENEL MERKEZİ
Yerel seçimlere başka bir parti ile ittifak yapmaksızın sadece HÜDA PAR olarak girecek şekilde teşkilatlanma çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Başka bir parti ile ve başka bir isim altında ittifak yaparak seçimlere gireceğimiz yönündeki haberler tamamen asılsızdır ve uydurmadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. http://www.Hudapar.org
04 Mart 2013 Pazartesi 16:49
Beğendim (4)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
yalan yanlış
hüseyn
Böyle birşeyin olacağına ihtimal vermiyorum. Saadet Hüda Par'a destek versin. onların ihtiyacı var. Ha bazı batı illerinde belki olabilir. onu da zaman gösterecek. genel seçimlerde olabilir belki
04 Mart 2013 Pazartesi 00:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
helal olsun
hayati gözcü
Bu çok guzel bir gelişme.Saadet ve hizbullah cemaatini tebrik ediyorum türkiyeye lazım bir ittifak.inşallah hayırlı olur.
03 Mart 2013 Pazar 20:11
Beğendim (10)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Böyel bir şey yok
EmirHatab
Hür Dava Partisi Kendi başına her şeye gücü yetiyor... birileri saadet le hüda parı bir tutup hüda parın halkın gözündeki imajın düşürmeye çalışıyor saadet zaten bittmiş bir parti... Hüda par ise yeni kurulmuş güçlü akp ve bdp yi soluyacak kadar güçlü bir parti herkes izlesin Hür Dava Partisini
03 Mart 2013 Pazar 17:16
Beğendim (6)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
Masabaşı uydurma bir haber...
İlke Haber
Bu haberin aslı yoktur. Sadece asparagas ve nabız ölçme amaçlı bir haber olduğunu düşünüyorum. Haberin yazarı oturup kendine bir şeyler uydurmuş.
03 Mart 2013 Pazar 13:13
Beğendim (7)Beğenmedim (5)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri