Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nişanyan Hakkında Suç Duyurusu!

06.10.2012 12:54
Saadet Partisi Hz.Muhammed s.a.v hakaret eden yazar Sevan Nişanyan hakkında suç duyurusunda bulunup kamu davası açılmasını istedi.

 

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed S.A.V ve Müslümanlara hakaret içeren "Müslümanların Masumiyeti" adlı film özellikle Ortadoğu'yu karıştırmış, Libya'da Amerikan Büyükelçisi'nin ve 3 elçilik çalışanının ölümüne yol açmıştı.Dünya'nın birçok yerinde büyük protestolara sebeb olmuştu. Yaşanan bu olaylardan sonra Saadet Partisi harekete geçti ve Sevan Nişanyan'a hakkında suç duyurusunda bulundu.

Böylesine büyük bir infiale yol açan filmin ardından Efendimiz s.a.v ve müslümümanlara bir hakarette eski taraf yazarı Sevan Nişanya'dan gelmişti. Nişanyan, kişisel bloğunda yayınladığı “Nefret suçlarıyla mücadele etmeli” yazısında Hz. Muhammed'e s.a.v ağır hakaretler içeren filmi ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmiş Efendimiz s.a.v hakkında hakaretlerini twitter ve facebook adresleri üzerinden sürdürmüştü.Dolayısıyla bu ahlaksızlık karşısında ise sosyal medya büyük tepkilere sahne olmuştu.

SAADET PARTİSİ SEVAN NİŞANYA HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU !

Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Hz.Muhammed s.a.v yapılan bu ahlaksız hareket karşısında sessiz kalmayarak öğlen itibari ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatları ile giderek Sevan Nişanyan'a delilleri ile suç duyurusunda bulunarak kamu davası açılmasını istedi.

Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan dilekçe de "Son zamanlarda gerek uluslar arası alanda ve gerekse ülkemizde bir takım bilinçli/bilinçsiz şahıslar tarafından, milletimizin temel değerleri üzerinden tartışmalar başlatılmış ve milletimizin dini duyguları incitilmeye başlanmıştır. İnanç değerlerimiz ve özellikle inancımız gereği Peygamberler halkasının sonuncusu kabul ettiğimiz, kendisine bağlanmamızın imanımızın gereği olan Hz. Muhammmed (sas) hakkında basın yayın yoluyla, sosyal medya üzerinden alenen tezyif, tahkir ve hafife alma gibi gayrı kanuni beyanatlarda bulunulmaktadır." ifadelerine yer verildi.

İŞTE O DİLEKÇE

TV5HABER.COM
 
 

 

 

Bu haber toplam 5782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri