Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rize'de AK Parti'ye karşı sürpriz aday

08.01.2014 18:40
Rize eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Rize'den belediye başkan aday adayı oldu.

Eski Rize Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, SP’den Rize belediye başkan adayı oldu. Bekaroğlu, SP çatısı altında seçimlere girecek ancak AKP dışında çok farklı kesimlerin oluşturduğu platformun adayı olarak “bağımsız” aday gibi bir seçim kampanyası yürütme kararı aldı.

Bekaroğlu, kapatılan FP’de milletvekilliği yaptıktan sonra “Milli Görüş’ün sağ versiyonu” diye nitelediği AKP’ye katılmayarak son olarak Numan Kurtulmuş’la birlikte HAS Parti'yi kurmuş, Kurtulmuş AKP’ye gidince yolları ayrılmıştı. Bekaroğlu hep muhalefet ettiği Başbakan Tayyip Erdoğan ’la yerel seçimde de ilginç bir yarışa girmeye hazırlanıyor.

Rize’nin Fındıklı ilçesinden olan Bekaroğlu, yine Rize’nin Güneysu ilçesinden olan Başbakan Erdoğan ’la AKP’nin kalesi konumundaki Rize’de karşı karşıya gelecek. Bekaroğlu’nun adaylığıyla Rize yerel seçimin en dikkat çekici yarışlarından biri haline gelebilir.

'BAŞLARKEN KAFA KAFAYAYIZ'

Bekaroğlu, adaylığıyla ilgili olarak, AKP dışında farklı siyasal görüşlere sahip isimlerden oluşan bir platformun yaptığı çağrı üzerine aday olmayı kabul ettiğini söyledi.

Bekaroğlu, seçime Saadet Partisi (SP) çatısı altında gireceğini ancak kendisini destekleyen CHP’liler dahil her görüşten platform adına bir tür ‘bağımsız’ aday gibi kampanya yürüteceğini, belediye meclis üyelerini de bu platformla birlikte belirleyeceklerini ifade etti.

Hafta sonu Rize’ye giderek adaylığını açıklayacağını belirten Bekaroğlu, AKP adayının kim olduğunun kendisi açısından önem taşımadığını, Rize’de aday olmasının doğrudan Başbakan’la yarışmak anlamına geldiğini belirterek şunları söyledi:

“Rize’de ilk yapılan anketlerde benimle AKP kafa kafaya görünüyor. Yüzde 35-35 gibi. Ben resmi olarak SP’den aday olacağım ama tüm platformun adayı olarak yarışacağım için AKP dışında tüm kesimlerden oy alacağım. Kampanyayı başlattığımızda kafa kafaya olduğumuz AKP’yi geçeceğimizi, Rizelilerin bizi benimseyeceğini düşünüyorum. Ben bana yapılan adaylık davetini AKP dışında Rize’deki tüm siyasal anlayışların verdikleri destek olarak gördüğüm için kabul ettim. Dolayısıyla kazanma umudumuz yüksek.”Daha fazlasını oku: Rize'de AK Parti'ye karşı sürpriz aday - Güncel Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/rizede-ak-partiye-karsi-surpriz-aday_428052.html#ixzz2ppGczFSC
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook 
Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri