Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi yine karıştı

17.11.2013 01:14
Saadet Partisi Milli Görüş'in merhum lideri Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra durulmak bilmiyor. YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Fatih Erbakan'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı. 

VAKFIN AÇILIŞINDAN ÖNCE AÇIKLAMA

Merhum Başbakan Erbakan'ın siyasi yaşamında önemli bir yeri olan Balgat'taki konuta Erbakan Vakfı kuruluyor. Yarın (pazar)  yapılacak açılışla Erbakan'ın dava arkadaşlarının yanısıra bir çok siyayasi isim davet edildi. Vakfın resmi olarak açılacağı günün öncesinde Oğuzhan Asiltürk'ün yaptığı açıklama teşkilat mensuplarının kafasını karıştırdı.

HEDEFTE NECMETTİN ERBAKAN VAKFI VAR

Fatih Erbakan'ın başkanlığını üstlendiği Necmettin Erbakan Vakfı'nı nedef alan Oğuzhan Asiltürk, soz konusu vakfı partileriyle hiçbir alakasının olmladığını söyledi.

Asiltürk, "Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma, doğrudan Saadet Partisi'ni bölmeye yönelik bir çalışmadır." dedi.

Yazılı açıklama yapan Asiltürk, "Toplumda sevgi ve saygı uyandırmış büyük zatların çocukları bir araya gelerek babalarının hatırasını canlı tutmak için bir vakıf kurarlarsa herkesin buna saygı duyması gerekir. Böyle bir vakfın genel merkezinde hedeflenen çalışmalar yapılır. Ancak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı olarak kurulmuş olan vakfın kurucuları arasında Erbakan Hocamızın en büyük çocuğu olan Zeynep Erbakan bulunmamaktadır. Dolayısıyla aile adına kurulmuş bir vakıf olma vasfında değildir." ifadelerini kullandı.

Asiltürk açıklamasında, "Ayrıca vakıf genel başkanı Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın il, ilçeler ve beldelerde, Türkiye'de mevcut siyasi partilerin teşkilatını andıran bir teşkilat oluşturacak şekilde teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma Erbakan Hocamızın isminin arkasına gizlenilerek doğrudan Saadet Partisini bölmeye yönelik bir çalışmadır. Hocamız, 'Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisidir. Eğer bir insan bu davaya hizmet edecekse gelip karargâha teslim olması gerekir' sözünü ömrü boyunca tekrar etmiştir. Kurulan vakfın Saadet Partisi ile hiçbir ilgi ve ilişkisi yoktur. Saadet Partililerin dikkatine sunuyorum. Milli Görüş topluluğu olarak ümit ve temenni ediyoruz ki Erbakan Hocamızın çocukları babalarının tavsiyesine uyarlar." görüşünü dile getirdi.

DAHA ÖNCE DE BENZER AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak imzasıyla dahna önce benzer bir açıklama yapılmıştı. Temmuz ayında yapılan açıklamanın ardından Necmettin Erbakan Vakfı'nın açılacağı günün ertesinde Fatih Erbakan'ın hedef alındığı bir açıklama daha yapılması teşkilat mensuplarının kafasını iyice karıştırdı.ROTAHABER 

 

 

 

Bu haber toplam 6316 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri