Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet sadece Şırnak'ta yok

20 Şubat 2009 / 12:43
Yerel seçimlere 81 il ve tüm belediyelerde var olma paralosı ile hazırlanan Saadet bir ilde olamayacak

Saadet Partisi 29 Mart'taki yerel seçimlerde Şırnak'ta olamayacak. 19 Şubat'ta YSK'ya verilmesi gereken liste gecikince 81 ilinde hepsinde olmayı hedefleyen Saadet Partisi bir ilde fire vermiş oldu. Yerel seçimler öncesi Haber7.com'u ziyaret eden Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Şırnak'ta neden seçimlere giremeyecekleri konusuna açıklık getirdi.

Kurtulmuş, söz konusu ilde evraklarının geç geldiği gerekçesiyle kabul edilmediğini belirterek, "Malesef yaptığımız itiraz da kabul edilmedi ve bu ilde seçime giremeyeceğimiz kesinleşti" dedi.

Kurtulmuş ayrıcı çok iddialı oldukları Bursa'nın Yıldırım ve Giresun'un Güce ilçelerinde de son anda yaptıkları itirazla seçimelre girebildiklerini açıkladı. Saadet lideri şöyle konuştu: "Bursa'nın Yıldırım ilçesi ve Giresun Güce'de de evraklarımız bir kaç dadika geç verildiği gerekçesiyle kabul edilmek istenmedi ama sorunun bizim arkadaylardan değil önlerinde bekleyen kişilerin oyalanmasından kaynaklandığını belirterek itiraz ettik ve itirazlarımız kabul edildi. Ama malesef Şırnak'ta yaptığımız itirazı kabul ettiremedik ve bu ilde partimiz seçim dışı kaldı"

Kurtulmuş Saadet Partisi'nin 81 ilde seçime giren bir kaç partiden biri olduğuna dikkat çekerek yaşanan seçim kazasının bu açıdan kendilerini üzdüğünü söyledi.


Numan Kurtulmuş ziyaretinde Haber7.com ekibinin sorularını yanıtladı...

Numan Kurtulmuş'un Haber7.com ekibiyle yaptığı geniş kapsamlı sohbeti ilerleyen saatlerde sayfalarımızda bulacaksınız...


Kaynak:
Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri