Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sabunla yıkanabilen telefon duyuruldu

04.12.2015 00:53
KDDI ve Kyocera’nın ortak çalışması sonucunda üretilen Digno Rafre isimli telefonu, elinizi yıkar gibi sabunla yıkamak mümkün. İşte Kyocera Digno Rafre özellikleri.

Günümüzde ellerimizden düşürmediğimiz telefonlar aslında birer bakteri yuvası olabiliyor. Teknolojik gelişmeler ile bir parçamız haline gelen telefonlarımızın temizliği ile ilgilenmemiz de sağlığımız açısından oldukça önemli. KDDI ve Kyocera’nın ortak çalışması sonucunda üretilen Digno Rafre isimli telefon hijyenik olma konusunda diğer telefonların önüne geçecek bir özellik ile beraber geliyor. Bu telefonu elinizi yıkar gibi sabunla yıkayabiliyorsunuz!

Sabunla yıkanabilen Kyocera Digno Rafre özellikleri
Digno Rafre’nin en önemli özelliklerinden birisi IP58 su geçirmezlik sertifikasının yanında 43° su sıcaklığına dayanıklı olması. Böylece elimizi yıkadığımız sıcak suda Digno Rafre’yi de yıkamamız mümkün.

Digno Rafre ile gelen bir aksesuar ise oldukça ilginç. Yanında gelen “ördekli dock” sayesinde küvette Rafre üzerinden videolar izleyebilir veya oyun oynayabilirsiniz.

Digno Rafre Teknik Özellikleri
5 inç boyutuda 720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Digno Rafre üzerinde Android 5.1 Lollipop sürümü yüklü olarak geliyor. 2GB RAM ile desteklenen Rafre’de 16GB genişletilebilir dahili depolama birimi bulunuyor. 13MP çözünürlüğünde bir arka kameraya sahip olan Digon Rafre’de 4G LTE ve WiMAX plus VoLTE gibi güncel bağlantı özellikleri de desteklenmekte. Navy Blue, Cashmere White ve Coral Pink olmak üzere üç adet renk seçeneği ile beraber gelen Digno Rafre’de 20 saat konuşma süresi vaat eden 3,000mAh kapasitesinde batarya bulunuyor.


465 dolar fiyat etiketine sahip olan Digno Rafre için “yıkanabilir” özelliği öne çıkartan reklam filmi de oldukça ilginç.

Bu haber toplam 1878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri