Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SADAKATAŞI DERNEĞİ RAMAZAN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

12.07.2012 13:02
Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye ile birlikte 20 ülke ve bölgede Ramazan kampanyasını başlatan Sadakataşı Derneği tüm hazırlıklarını tamamladı. Ramazan çalışmalarına “Ramazan’da Kardeşlik Bir Sofrada” sloganıyla start veren Sadakataşı Derneğ

Savaşlar, işgaller, doğal afetler ve yoksullukla zor günler geçiren İslam coğrafyasında Ramazan ayı boyunca sürdürülecek olan yardım çalışmalarında; kumanya dağıtımları, iftar programları, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlıklar, zekat ve sadaka yardımları dağıtılacaktır.
Ramazan ayının manevi iklimiyle bereketlenecek yardım çalışmaları Sadakataşı gönüllüleri ile birlikte bütün bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerin kapılarını çalacak ve Ramazan kardeşliğini uzak iklimlere taşıyacak.
Binlerce kilometre ötedeki kardeşine yardımda bulunarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek isteyen bağışçılarımız ise sadaka, fitre ve zekâtlarını Sadakataşı aracılığıyla istedikleri yere verebilmenin mutluluğunu yaşayacak.
Bu yıl ikinci defa Ramazan organizasyonu düzenleyen Sadakataşı Derneği, mahyaları Saraybosna’dan Van’a, İstanbul’dan Mecid-i Aksa’ya, Arakan’dan  Hatay’a , Suriye’den Afrika’ya yüzbinlerce müslümanı aynı sofrada bir araya getirecek.
Bu yıl Ramazan’da bir ilki gerçekleştirecek olan Sadakataşı Derneği, Mescid-i Aksa’nın avlusunda yaptırdığı gölgeliklerin altında iftar programları düzenleyecektir.
Bağışçılar hangi yardımları, nasıl yapacak?

Sadakataşı’nın Ramazan çalışmaları hakkında bağışçılarımız www.sadakatasi.org.tr internet sitesinden ve 0216 614 04 61 numaralı telefondan geniş bilgi alabilirler.
Sadakataşı 2012 Ramazan çalışmasında;
-İftar programları
-Kumanya dağıtımı
-Yetimlere ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık
-Zekât ve sadaka yardımları
Bir kumanya paketi: 70 TL
Bir çocuk için bayramlık giysi: 80 TL
Bir kişi için iftar bedeli: 5 TL
 
Sadakataşı’nın Ramazanda çalışma yapacağı yerler
AFGANİSTAN
BANGLADEŞ
CEZAYİR TİNDOUF MÜLTECİ KAMPI
BULGARİSTAN
ÇAD
 FİLİSTİN
FLİSTİN (GAZZE)
IRAK
LÜBNAN FİLİSTİN VE SURİYE MÜLTECİ KAMPLARI
PAKİSTAN
SOMALİ
SRİLANKA
 TÜRKİYE
ÜRDÜN FİLİSTİN VE SURİYE MÜLTECİ KAMPLARI
Ramazan ayında bölgeye giden ekiplerimizce;
Bangladeş’de su kuyuları açılışı ,
Çad’da su kuyuları açılışı,
Filistin’de Mescid-i Aksa avlusu güneşlik projesi açılışı ve
Somali’de Kur’an Kursu açılışı programlarını düzenleyecekler.
 

Bu haber toplam 2448 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri