Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluslararası Danışmanlık Firması SADAT A.Ş. kuruldu

24.02.2012 17:28
“SADAT Uluslara Arası Savunma Danışmanlık İnşaat, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” 22 Şubat 2012 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca tescil edilerek hayatiyet kazanmıştır.

Milli Savunma, Gümrük ve Ticaret Bakanlıklarımızın önerilerine göre yeniden düzenlenen, kurucu üyelerini emekli askerlerin oluşturduğu “SADAT Uluslara Arası Savunma Danışmanlık İnşaat, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” 22 Şubat 2012 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca tescil edilerek hayatiyet kazanmıştır.

Ülkemizde alanında bir ilk olan SADAT;

Özellikle ve öncelikle yönetim değişikliğine uğrayan İslam Ülkelerinin Silahlı Kuvvetlerinin yeniden organize edilmesinde, ihtiyaç duyacakları savunma danışmanlığı, lider seviyesindeki askeri ve güvenlik personelinin eğitimini, askeri ve güvenlik alanlarında gerekli araç, silah ve malzemenin tespit ve tedariki faaliyetlerini, Devletimizin politikalarının bir parçası olarak ve Devletimizin çıkarlarını gözeterek, gereken sahalardaki izinler ilgili Bakanlıklardan alınmış olarak, konularında mütehassıs emekli askeri personelden yararlanarak teşkil edilen ekipmanlar vasıtasıyla yürütecektir.

SADAT;

Resmi makamlarımızın yetişemediği, ilgilenmediği veya ilgilenmek istemediği alanlarda ve ilgili bakanlıkların istekleri doğrultusunda, bir nevi akredite olarak, Dünyada gelişmiş ülkelerde onlarca örneği olan Özel Savunma Danışmanlık Şirketlerinin Ülkemizdeki noksanlığını doldurarak, ihtiyaç sahibi Müslüman ve dost Ülkelerin, emperyalist batılı ülkelerin sömürü tuzağına kapılmalarını önlemek amacıyla, hizmeti kar amacının önüne geçirerek vücut bulmuş bir ticari kuruluştur.

SADAT ayrıca;

Dost Ülkeler arasında savunma işbirliği ortamını oluşturmak,

Dost Ülkeler arasında savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmak,

Türkiye Savunma Sanayi ürünlerine pazar ortamı oluşturmak,

İdeallerine hizmet etmeyi de kuruluş amacına dahil etmiş bir “Özel Savunma Danışmanlık Şirketi” olarak faaliyet icra edecektir.

 

Adnan Tanrıverdi

Emekli Tuğgeneral

SADAT Ynt. Krl. Bşk.

Kaynak:
Bu haber toplam 6108 defa okunmuştur
TEBRİK
ibrahim TEPELİ
Allah niyetinizi halis amellerinizi mübarek kılsın BAŞARILAR DİLERİM
25 Şubat 2012 Cumartesi 08:35
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Hayırlı Olsun..!
Ersan Ergür
Ortadoğunun yeniden şekillendiği bu dönemde böyle bir oluşuma imza atan tüm dostlara başarılar diliyorum. Allah utandırmasın...
24 Şubat 2012 Cuma 21:47
Beğendim (0)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
SADAT A.Ş.
Ahmet TÜRKAN
Rabbim, düşünen, gayret eden ve kuranlardan razı olsun. Çok güzel gelişmeler oluyor. Değerli AdnanPaşam her zaman olduğu gibi müspet yolu bulup rehberlik yapıyor.
24 Şubat 2012 Cuma 17:50
Beğendim (0)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri