Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şafak Pavey'den adaylık açıklaması

11.07.2013 13:25
CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, "Haberler yanlış ve bilgim dışındadır. Kesinlikle aday değilim" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, 2014'te yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddialarının doğru olmadığını açıkladı.

Pavey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "İBB Adayı olduğum haberine gösterilen ilgi ve sevgiye çok teşekkür ediyorum. Komplocuların hastalıklı iştahlarını kestiğim için üzgünüm ancak İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olduğum haberleri yanlış ve bilgim dışındadır. Kesinlikle aday olmadığımı açıklamak isterim" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de konuyla ilgili soru üzerine "Kardeşimizdir, Şafak Pavey'in öyle bir talebi varsa hepimiz çok mutlu oluruz. Bizim genel başkan yardımcımızdır, kendisine de çok yakışır. Ama şu anda ne gündemimizde olmuş, ne de böyle bir şey konuşulmuştur. Şafak hepimizin gönlündeki şafaktır" dedi.


 

Bu haber toplam 2434 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri