Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saffet Sancaklı'dan Arda Turan'a olay sözler: Sen kimsin de...

08.06.2017 11:18
MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TBMM Genel Kurulu'nda yıldız oyuncu Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmasını ve ardından Milli Takım'ı bırakmasına yönelik sert açıklamalarda bulundu.
 

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Saffet Sancaklı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun iyi yönetilmediğini belirterek, zamanında A Milli Takım’a Amerika’da kamp yaptırıldığını, bazı yöneticilerin ve futbolcuların Pensilvanya’ya gittiğini ifade etti. 

"AMERİKA'DA KAMP DÜZENLEYİP PENSİLVANYA'YA GİTTİLER"

Pensilvanya ile ilgili sözlerini sürdüren Sancaklı; "Türk futbolunu yönetenler yazın Amerika'da takıma kamp ve turnuva düzenleyip bazı futbolcularla birlikte New York havalimanından önce Pensilvanya'ya gidip ardından kampa katılırdı bir kaç yıl öncesine kadar. Bunlar hala federasyonun içerisindeler. Gidecekleri gün yakındır, orada kalamayacaklar." dedi.

"ARDA'NIN HAREKETİ KABUL EDİLEMEZ"

Sancaklı, “Geçen gün uçakta Arda meselesi oldu. Arda, Türk Mili Takımı’nın gururudur, Türk Milli Takımı’nın kaptanıdır ve Barcelona gibi bir dünya devinde oynamaktadır. Bizim gururumuz kardeşimizdir. Arda, Milli Takım uçağında, A Milli Takım Kaptanı olarak bir gazetecinin gırtlağına sarılıyor ve çok ağır şekilde küfrediyor. Arda mı bu duruma geldi, yoksa ortam mı bu duruma getirdi? Arda’nın yaptığı hareket külliyen yanlıştı. Milli Takım kaptanı olarak uçakta kimseye saldıramazsınız, kimsenin gırtlağını sıkamazsınız. Çünkü milli maç var, milli maç konsantresi bozulur” diye konuştu.

“MİLLİ TAKIM'I KİMSE BIRAKAMAZ! SEN KİMSİN ARDA?”

Arda’nın yaptığı basın toplantıyla ile ilgili olarak da Sancaklı, şunları söyledi:
“Ertesi gün Arda basın toplantısı düzenliyor. Diyor ki; ‘Milli Takım’ı bıraktım.’ Milli Takım şudur; bu ülkenin ortak en tepesindeki olaydır, milli takım. Kırmızı-beyaz, al bayrak. O askerlik gibi milli bir görevdir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan 80 milyonun kişinin, hiç kimsenin gücü milli takımı bırakmaya yetmez. Sen kimsin de Milli Takım'ı bırakıyorsun? O yüzden Arda’yı çok ciddi eleştiriyorum. Milli takımı kimse bırakamaz.”

MİLLİ FORMA ELEŞTİRİSİ

Futbol Federasyonu’nun kötü yönetildiğini söyleyen Sancaklı, “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimi acil şekilde köylerine dönsünler. Futbol Federasyonu yalı çocuklarından kurtulsun. Babalarının paralarıyla gelip, o koltuğa oturup, Türk futbolunu yönetmesinler. Bizim milli formamız vardı. O forma beyaz üzerine ay yıldız. Bu şimdiki milli takım formalarındaki turkuVazlar, siyahlar nedir ya.. Buradan protesto ediyorum, bir daha giyilmesini istemiyorum. Milli forma beyazdır, üzerinde kırmızı al bayrağı vardır. İlk milli maç Romanya ile oynanmıştır ve o gün giyilmiştir, milli formamız odur bizim. Bundan sonra da bir daha kırmızı beyazın dışında milli formanın giyilmesini istemiyorum” dedi.

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri