Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Laborant ve Veteriner Sağlık öğrencilerinin dikkatine

20.02.2011 10:30
Sağlık Sen, laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programlarnın tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim sayılacağını belirtti.

Sağlık Sen'den yapılan yazılı açıklamada, sendikanın açtığı davada Danıştay'ın, laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programını tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim olmaktan çıkartan YÖK Genel Kurulu kararının yürürlüğünü durdurduğu belirtildi. YÖK'ün yeni bir karar vererek, laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programının mezuniyet veya kayıt tarihine bakılmaksızın tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim sayılacağını duyurduğu kaydedildi. Açıklamada, "YÖK'ün eski kararına göre, söz konusu program 1 Aralık 2009 tarihinden itibaren sadece laborant ve laboratuar teknikerliği kadrosunda çalışanlar için üst öğrenim sayılırken, diğer sağlıkla ilgili kadrolar için üst öğrenim sayılmıyordu. YÖK'ün yeni kararıyla, Laborant ve Veterinerlik Sağlık Önlisans Programını bitirdikleri takdirde sağlık çalışanlarının aylık gelirleri yaklaşık 150 TL artacak." denildi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, alınan yeni kararın eğitim düzeylerini ve özlük haklarını yükseltmek isteyen binlerce sağlık çalışanı için sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

Kaynak:
Bu haber toplam 9284 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri