Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sağlık Çalışanına Şiddet, Hastalıklı Bir Tavırdır!

09.02.2013 12:35
Sağlık-Sen, poliklinikte muayene yaptığı sırada bir hasta yakınının saldırısına uğrayan Ağrı Devlet Hastanesi'nde görevli 7 aylık hamile nöroloji uzmanı Nevroz Ünlü’ye yapılan saldırıyı kınadı.

Sağlık-Sen, poliklinikte muayene yaptığı sırada bir hasta yakınının saldırısına uğrayan Ağrı Devlet Hastanesi'nde görevli 7 aylık hamile nöroloji uzmanı Nevroz Ünlü’ye yapılan saldırıyı kınadı.

Sağlık-Sen, Genel Başkanı Metin Memiş, olayla ilgili yaptığı açıklamada, hergün bir yenisi eklenen şiddet olaylarının sağlık çalışanları açısından çekilmez bir hal aldığını söyledi.

Her kim tarafından ve her ne sebeple yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili hain saldırılar, aslında sağlık çalışanlarına değil,  insanımızın top yekün sağlığına yapılmış bilinçsiz ve ahmakça, kabul edilemez ve affedilemez çirkin hareketler olduğunu kaydeden Metin Memiş, “Kendisini veya yakınını iyileştirmek için vargücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı hastalıklı bir tavırdır” dedi.

Memiş, tek görevinin, insan sağlığı ve hayatı ile ilgili konuda fedakarca çalışan, hekiminden, hemşiresine, hasta bakıcısından, acil servisi görevlisine kadar insanlarımızın sağlığına kavuşturmak ve hayatını kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tanık olduklarını belirterek, Bakanlığı, sağlıkta şiddetle mücadele konusunda  daha etkin önleyici tedbirleri almaya ve sağlıkta şiddetle mücadelenin alt yapısını oluşturmaya davet etti.

Memiş, “Sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda paydaş olarak öteden beri ortaya koyduğumuz önerilerimiz doğrultusunda adımlar ivedilikle atılmalıdır. Sağlık çalışanlarımızın, son günlerde, gerek tedavi olmak için hastaneye gelen hasta, gerekse de hasta yakınları tarafından maruz kaldıkları sözlü ve fiili şiddetin boyutlarının artarak devam etmesi ürkütücü ve bir o kadar da endişe vericidir. Son olarak yine bir hasta yakını tarafından Ağrı Devlet Hastanesi'nde görevli 7 aylık hamile nöroloji uzmanı Nevroz Ünlü’yeyapılan saldırı kabul edilemez, nefretle kınıyoruz. Saldırının fail yada failleri hakkında gereken yapılmalıdır” dedi.

Kaynak: Habername 

Kaynak:
Bu haber toplam 4288 defa okunmuştur
kaç sağlıkçı ölsün
sağlıkçı
Sağlıkta şiddetin sona ermesi için daha kaç doktorun hemşirenin sağlık çalışanının dayak yemesi,yaralanması, ölmesi lazım!!!
09 Şubat 2013 Cumartesi 12:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri