Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAHİL GÜVENLİK BOTUNDA İÇKİ ALEMİ

12.12.2012 11:59
Bulgaristan'a giden Sahil Güvenlik Komutanlığı botunda Bulgar kadınlarla içkili alem yapıldığı iddia edildi.

Ankara Temsilcisi Yener Dönmez imzalı habere göre, Sahil Güvenlik Komutanlığı subay ve askerlerinin Bulgaristan’a gerçekleştirdikleri Liman Ziyareti’nde Bulgar kadınlarla içkili alem yaptığı iddia edildi.

İşte Yeni Akit'teki o haber;

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 312 ve 93 numaralı botlarının 07 – 10 Ağustos 2012 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Bulgaristan Liman Ziyareti'nde utanç verici sahneler sergilendiği ortaya çıktı.

BULGARLARA TÜRKİYE'Yİ REZİL ETMİŞLER

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Bnb. Serkan Tezel ile Yzb. Murat Sezgin'in komutasında gerçekleşen gezide, askeri bot içerisinde Bulgar kadınlarla içkili alem yapıldığı ardından da Bulgaristan otellerinde hayat kadınları ile cinsel ilişkiye girildiği saptandı.

STAMP İÇİN GİTTİLER BAKIN NELER YAPTILAR

Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez'in edindiği çok özel bilgilere göre, olay şöyle gelişti: Bulgarlar, bir süredir Türkiye'den Türk Savunma Sanayi'nin bir ürünü olan Stamp Sistemi talep ediyordu. Tanıtım amaçlı Stamp atışları için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan iki adet bot Bulgaristan'a gönderildi. Ancak rezil gezide bir dizi utanç verici sahneler sergilenirken, Stamp atışları da yapılmadı. Böylelikle belki de Türkiye'nin bu ürünü Bulgaristan'a satması engellenmiş oldu.

SAHİL GÜVENLİK'İN ÖNEMİ

Malum Sahil Güvenlik Komutanlığı, hem Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda hem de uluslararası arenada Türkiye'nin gücünün göstergesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Yabancı ülkeler ile yapılan ortak tatbikatlar ve karşılıklı liman ziyaretleri ülkelerin askeri disiplini ve harekat tarzlarını sergileme ve değerlendirme imkanı sunuyor. Bu kapsamda bu tarz faaliyetleri icra eden askeri personelin yalnız kendilerini değil, birliklerini ve en önemlisi Türkiye'yi temsil ettiklerinin farkında olarak davranmaları gerekiyor.

Bu tür faaliyetlerde herkesin çok daha dikkatli olması gerekirken, 07 – 10 Ağustos 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bulgaristan ziyaretinde bir dizi rezalet yaşandığı ortaya çıktı. Edindiğimiz bilgilere göre, yurt dışı liman ziyareti kapsamında 312 ve 93 numaralı botlar 7-10 Ağustos 2012 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgaz limanına bir ziyaret gerçekleştirdi. Geziye Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Bnb. Serkan Tezel, TCSG-93 botuyla katıldı.

KOKTEYL

Gezi başlangıcında Bulgaristan heyeti ve Türk konsolosluğu şerefine bir kokteyl düzenlendi. Sınırsız içkinin bir kısmı Türkiye'den, bir kısmı da Bulgaristan'daki Metro mağazasından alındı. Ödemesi Yzb. Murat Sezgin'in kredi kartı ile yapıldı.

EŞSİZ KOKTEYL'E GİTMEM!

Askeri kaynaklara göre, bu tür ziyaretlerde tüm içerik ve plan her iki ülke yetkilileri tarafından belirlenir. Sonrasında her iki taraf da program içeriği doğrultusunda hareket eder. Ancak bu gezide programda olmamasına rağmen TCSG-93 Komutanı Yzb. Murat Sezgin'in ısrarları üzerine, verilecek olan kokteyl eşli hale dönüştürülmeye çalışıldı. Fakat ne gariptir ki, gemi personeli Bulgaristan'a eşlerini götürmediler. O halde kokteyle Bulgarların eşlerinin davet edilmesinin maksadı neydi? Neyse ki, subaylarımızın tüm ısrarlarına rağmen Bulgarlar kokteyle eşsiz katıldılar.

KOKTEYLE GETİRİLEN 3 KADIN

Ancak Yzb. Murat Sezgin tarafından kokteyle getirilen ve nereden geldiği belli olmayan 3 Bulgar bayan, programa damgasını vurdular. Yüksek rütbeli Bulgar subaylarının garip bakışları arasında Bnb. Serkan Tezel başta olmak üzere, erlerimize kadar birçok personelimiz bu bayanlarla fotoğraf çektirme yarışına giriştiler. Kokteyl gecesi TCSG-93 botunda sınırsız alkol tüketimi yapıldı.

ERLERİN DURUMUNA BAK

Bu sırada çok büyük başka bir skandal daha yaşandı. Ailelerinin vatan savunması için kıtalarına uğurladıkları er ve erbaşlar ellerinde garsoniyer tepsileri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı üniformaları altında, Bulgar subaylarına ve Yzb. Murat Sezgin'in gece aşklarına alkol servisi yaptılar, kendileri de bol bol alkol tükettiler.

Alınan yüksek dozda alkol, şişede durduğu gibi durmadı, gemide ve gemi dışında başka bin bir türlü rezalet yaşandı. Kokteyl boyunca alkol alan personel gece yarısı eğlenmek için kendilerini barlara ve gazinolara attılar. Bulgar bayanlarına taş çıkartırcasına barlarda dans edip eğlenen gemi personelinin bir kısmı gemiye geri dönmedi, gecenin sonunda otellerde hayat kadınlarıyla sabahladılar.

KOMUTANLAR GÖRMEZDEN Mİ GELİYOR?

Belli bir saatte gemiye dönmeleri gereken personelin bu davranışları en üst rütbeli yetkili Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Bnb. Serkan Tezel ve TCSG-93 Komutanı Yzb. Murat Sezgin tarafından görmemezlikten gelindi.

Ayrılık zamanında yaşananlar da inanılır gibi değil. Geminin uğurlanması için saat 10:00'da hazır bulunan Bulgar Heyeti, tam 2 saat personelimizin gemiye gelmelerini beklediler. Askeri prosedüre göre, kararlaştırılan kalkış saatinde hiçbir mazerete bakılmaksızın, gerekirse personel limanda bırakılarak hareket edilmesi gerekir. Buna rağmen Bnb. Serkan Tezel'in girişimleri sonucu gemilerimiz limandan 2 saat rötarlı kalktı. Gecikmenin sebebinin alış veriş yapan askerlerimiz olduğu anlaşıldı.

Bütün bu rezilliklerden birinci derece sorumlu olan Bnb. Serkan Tezel'in, bırakın rahatsızlık duymayı, dönüşte herkese ballandırarak gemiye getirilen 3 bayanı nasıl otele götürdüğünü, bu konularda ne kadar kabiliyetli olduğunu, bu ziyaretin çok faydalı ve verimli bir şekilde tamamlandığını anlattığı öğrenildi.

Kaynak: habervaktim-yeni akit 

Bu haber toplam 8674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri