Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlahiyatçıdan İslam'a Hakaret

23 Şubat 2009 / 13:52
Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen panelde konuşan Prof. Dr. Şahin Filiz, İslami değerler ve Osmanlı'ya karşı çok ağır sözler sarf etti...
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi tarafından düzenlenen 'Çağdaş Cumhuriyeti Kuşatma Operasyonu Din İstismarı' konulu panelde konuşan Prof. Dr. Şahin Filiz, İslami değerler ve Osmanlı'ya karşı ağır sözler sarf etti...

Camilerde saz da çalınmasını, ibadet dilinin Türkçe olmasını istedi. Filiz, 600 yıllık şanlı geçmişi ile tarihe geçen Osmanlı Devleti'ni de 'mezbelelik' olarak nitelendirdi. GMİS Şemsi Denizer Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla, CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı İsmail Eşref, Genel Maden-İş Başkanı Ramis Muslu'nun da katıldığı panelde konuşan ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz, "İslam diye tanıtılan din bizim bildiğimiz din değildir. Bu siyasetçilerin veya siyasi amaçlarla dini kullanan insanların yaratmış olduğu bir siyaset dinidir." iddiasında bulundu.

Filiz, "İstismarcıların dininde çalıp çırpmak sevap haline gelmiştir. İnanan bir müslüman çalarsa bırakın günah olmayı, sevap olmaktadır. 'Bizimkiler çalarsa bunun bir sebebi hikmeti vardır' anlayışındalar." dedi.

CAMİLERDE SAZ ÇALINMASINI ÖNERDİ

İslamiyet'in en önemli mekanlarından biri olan Camileri "hiçbir sosyal faydası bulunmayan mekanlar" olarak nitelendiren Prof. Şahin Filiz'in şu sözleri, son günlerde, Kur'an Kursu ve Başörtüsü açılımları ile dikkat çeken CHP'li siyasetçilerden hiçbir tepki çekmedi.

Türkiye'de 80 bin cami olduğunu hatırlatan Şahin, "Bu camiler 75 milyon insanın vergileriyle yapılıyor değil mi? Madem ki herkes bir birini Müslüman kabul ediyor, bu camileri vakit namazlarında namaz kılanlar için ayırırsınız; semah yapılacaksa aynı camilerde semah da yapılır. Efendim biz saz da çalmak istiyoruz. Tabi ki çalacaksınız, adam öldürülüyor camide de saz niye çalınmasın? 80 bin cami, bütün masrafı, emeğiyle hepsi sadece 5 vakit namaz kılınmak için. O da üç beş insanın namazını imam eşliğinde kılmaları için israf edilen mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Ve sosyal hiçbir faydası yok bunların."

TEK PARTİ ZİHNİYETİNİ SAVUNDU: İBADET DİLİ TÜRKÇE OLMALI

Filiz Müslümanların nasıl ibadet etmeleri gerektiği konusunda da yol gösterdi. "İbadet dili mutlaka Türkçe olmalıdır" diyen ADD'li Profesör, Ezan'ı da 'gürültü' olarak nitelendirdi:

"Ezan vakit bildirmek içindir bağıra bağıra insanları rahatsız etmek için değildir. Bakın bunu söylediğiniz zaman burada da bir kısmı karşı çıkıyor. Ama çok iyi istismar aracı olarak kullanılıyor. Bu yüzden ibadet dili mutlaka Türkçeleştirilmelidir. Çare ortadadır. Biz Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkıyoruz diyen siyasi partiler, iktidar olduktan sonra tarikat ve cemaat liderleriyle en fazla biz görüşürüz demezlerse eğer, rahmetli Ecevit de onu yapmıştı ve en büyük hata oydu." dedi.
(Bugün)

ERGENEKONCUDA SEKS KASEDİ ÇIKMIŞTI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u bile fişleyen Ergenekon tutuklusu Albay Göktaş'ta Şahin Filiz'in seks kasedi çıkmıştı.

Ergenekon terör örgütü soruşturmasında tutuklanan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın hukuk bürosundaki bilgisayarından ele geçirilen CD'lerde bazı yüksek yargı mensupları, Ankara Adliyesi'nden bazı hakim ve savcılar, bir generalin oğlu ile Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Profesörü Şahin Filiz'in kadınlarla uygunsuz görüntülerinin olduğu ortaya çıkmıştı.

Ergenekon'un üst düzey yöneticilerinin talimatıyla Prof. Filiz ile görüştürülmesi için bir kadın gönderildiği öğrenilmişti.

Kadının Filiz ile çekilen yakın görüntülerinin daha sonra şantaj amacıyla kullanıldığı bildirilmişti.

Böylece Filiz'in başörtüsü aleyhinde açıklamalar yapmaya zorlandığı belirtilmişti
Kaynak:
Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri