Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zekeriya Beyaz'ın evinde arama

30.03.2011 12:59
Evi arananlar arasında İstanbul'da İlahiyatçı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Ankara'da ise yazar Abdurrahman Küçük ve Prof. Dr. Şahin Filiz bulunuyor.

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla polis İstanbul, Ankara, Adana, Konya, Malatya ve Antalya'da harekete geçti.

Ergenekon Zirve Yayınevi soruşturması kapsamında 7 ilde arama yapılıyor. Evi arananlar arasında İstanbul'da İlahiyatçı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Ankara'da ise yazar Abdurrahman Küçük ve Prof. Dr. Şahin Filiz bulunuyor.

İSTANBUL:

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine gelen polisler arama başlattı.

Prof. Beyaz, "Arama misyonerlikle ilgili çalışmalarım hakkında" dedi.

Prof. Beyaz, SKY TÜRK'e yaptığı açıklamada ise sabah saatlerinde polisin evine geldiğini söyledi.

Polislerin daha önce yaptığı misyonerlik karşıtı konuşma ve konferanslar hakkında sorular sorduğunu söyleyen Prof. Beyaz, aramanın halen devam ettiğini ifade etti.

Fethullah Gülen ve Said-i Nursi'nin politik etkileri ve Türkiye'ye zararları hakkında bir kitap yazdığını belirten Prof. Beyaz, "Şimdi bu kitabın belge ve dokümanlarını topluyorlar'" dedi.

Prof. Beyaz'ın kızı aramayı anlattı

Prof. Beyaz'ın kızı ise arama kararının Zekeriya Beyaz'ın misyonerlik çalışmalarıyla ilgili olduğunu, ancak polisin aramalarda bu çalışmalara değil, Beyaz'ın Said-i Nursi hakkında hazırladığı kitapla ilgili dökümanlara el koyduğunu söyledi.

ANKARA:

Öte yandan Ankara'da ise yazar Abdurrahman Küçük'ün ve Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz'in evi aranıyor.

Zirve Yayınevi'ne yönelik ilk düzenlenen ilk Ergenekon dalgasında 9 kişi gözaltına alınmış, bu kişilerden 7'si tutuklanmıştı.
  

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri