Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sakık'tan Bahçeli'ye sert gönderme

20.03.2013 16:58
Çözüm sürecine yönelik en sert çıkışlar MHP'den geldi. MHP daha son sözünü söylemedi..

 

Hafta sonu çıktığı Karadeniz turunda 2007 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la girdiği idam polemiğini yeniden gündeme getiren MHP lideri Devlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında da sert sözler söyledi. ''MHP daha son sözünü söylemedi'' diyerek iktidara mesaj yolladı. 

AK Parti hükümetini eleştirerek "Şimdi fırsat kendisinin elinde. Devleti ayağına götürüp konuşacağı yerde, bir ip götürüp assın. Bu kadar basit değil mi?" demişti.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, "Elinde iple dolaşıp Öcalan’ı as diyen Bahçeli. Sen bu saatten sonra assan assan Sayın Öcalan’ın paltosunu vestiyere asarsın." dedi. Sakık'ın bu sözlerine MHP'den tepki gecikmedi. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Sakık, bu Anadolu’nun sahibi olduğunu sanan bir sefil." diye konuştu.

"ÖCALAN'IN PALTOSUNU VESTİYERE ASARSIN"

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakıktwitter adresinde, “Elinde iple dolaşıp, Öcalan’ı as diyen Bahçeli, sen bu saatten sonra assan assan Sayın Öcalan’ın paltosunu vestiyere asarsın." ifadelerini kullandı. Sakık'ın bu sözlerine MHP'den tepki gecikmedi.

"SIRTLARINI ERDOĞAN'A DAYADILAR"

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Sakık, bu Anadolu'nun sahibi olduğunu sanan bir sefil. Yani Anadolu'ya Kafkaslardan gelen, Anadolu'ya Balkanlardan gelenlerin aslında Anadolu'nun sahibi olmadığını, Anadolu'nun gerçek sahibinin kendileri olduğunu, yerleşik halk olduklarını söyledi. Ben ona cevabını vermiştim. Şimdi kendi aklından geçenleri başkalarına başka şeyi diyorlar. Ama o iktidar eğer bu milletin teveccühü ile bir gün ele geçerse asmak bir çözümleme biçimi değildir ya da intikam hissi ile yapılacak bir şey değildir. Fakat o Mehmetçiklerin hesabı fitil fitil burunlarından döküleceğini, o şehitlerin hesabının fitil fitil burunlarından döküleceğini bilmeleri gerekir. Sakık’ı böyle konuşturan kişi Tayyip Erdoğan’dır. Sırtlarını onlara dayadılar.Şimdi millete meydan okuyorlar, bize de meydan okuyorlar. Ben de onlara hodri meydan diyorum. Önümüzdeki günlerde her şey daha açık şekle girecek. O zaman değe

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri