Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saldırganın üniversite öğrencisi olduğu belirlendi

20.01.2013 03:30
Bulgaristan'da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin lideri Ahmet Doğan'a suikast girişiminde bulunan saldırganın üniversite öğrencisi olduğu ortaya çıktı.
Bulgaristan 'da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) 8. Olağan Kurultayı'nda parti lideri Ahmet Doğan 'a yönelik suikast girişiminde bulunan kişinin kimliği belirlendi.
 
Saldırganın, Burgaz doğumlu Oktay Hasanov Yenimehmedov (25) olduğu açıklandı. Oktay Hasanov Enimehmedov adlı 25 yaşındaki saldırganın Sofya'da Yüksek Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi'nde 5. sınıfta okuduğu belirlendi. Üniversitenin Bina ve Tesis İnşaat bölümünde İnşaat Teknik Yönetim dalında ihtisas yapan Enimehmedov'un mezun olmak için sınavlara hazırlandığı belirtildi.
 
Enimehmedov, üniversite hocaları tarafından ''sakin ve uslu bir kişi'' olarak nitelendirildi. Açıklamalarda bulunan üniversite öğretim üyeleri, Enimehmedov'un ''terbiyeli, sakin, sessiz ancak çok yalnız bir kişi'' olduğunu söyledi. Hocalar, Enimehmedov'un girişimine bir anlam veremediklerini, tavırlarında şüpheli herhangi bir durum görmediklerini ifade etti.
 
Bu arada İçişleri Bakanı Tzvetan Tzvetanov, Enimehmedov'un kongre salonuna HÖH Gençlik Örgütü üye kartı ile girdiğini, yetersiz olduğunu kabul ettiği güvenlik önlemlerini kolaylıkla aştığını kaydetti.
 
Tzvetanov, Enimehmedov'un geçmişte karıştığı bazı suçlardan 6 sabıka kaydının bulunduğunu, bu suçlardan 2 kez hüküm giydiğini bildirdi. 
Bu haber toplam 6322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri