Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SALDIRIDA CEVAP BEKLEYEN SORULAR?

20.10.2011 08:46
24 askerimizin şehit olduğu PKK saldırısı sonrası ortaya atılan iddialar oldukça çarpıcı. İşte 24 askerimizin ölümüyle sonuçlanan saldırı sonrası cevap bekleyen sorular.

1) Ağır silahların iki hafta boyunca sınırdan içeri sokulduğu, yaklaşık bir hafta önce ise termal kameraların bu geçişleri tespit ettiği iddia ediliyor. Ortada istihbarat zaafı yoksa, neden müdahale edilmedi?

2) MOBESE kameraları şehir merkezlerindeki saldırılara karşı niye takılamıyor?

3) Kato ve Kavaklı operasyonlarına misilleme yapılacağı belli iken, niçin hazırlıksız yakalandık?

4) Bunca şehide rağmen neden teröristler ağır zayiat vermiyor?

İddialara göre teröristler, saldırıda kullandıkları ağır silahları iki hafta boyunca sınırdan içeri sokarak yığınak yaptı. Yaklaşık bir hafta önce termal kameraların sınırdaki geçişleri tespit ettiği, ancak 'sivil vatandaş olabilir' denilerek müdahale edilmediği ileri sürüldü.

Öte yandan istihbarat birimlerinin, eylül ayı içerisinde Çukurca ilçesi Yapraklı köyünden, Cevizli ve Çeltik köyleri istikametine 6 adet katırla bir adet Doçka uçaksavar ve mühimmat dolu çuvalların götürüldüğü bilgisi verilmiş.

Ayrıca her bir katırın yanında ikişer adet bayan terör örgütü mensubunun bulunduğu bilgisi de bölgedeki birimlere acil koduyla iletilmiş. Çukurca'nın hemen karşısındaki Zap kampından da 200 adet havanın sevk edildiği belirtilmiş. Bir diğer iddia da saldırı olabileceğine dair çok sayıda istihbaratın ulaştığı, bunun da bilgi kirliliğine sebep olduğu yönünde. Hem polisin hem de askerin bu istihbaratları uzun bir dönemdir takip ettiği ancak bir sonuca ulaşamadığı belirtiliyor.

Zaman 

Bu haber toplam 3220 defa okunmuştur
ACİL EYLEM ANINDA MÜDAHALE
CONNECT
BEN ARTIK İYİDEN İYİYE ŞÜPHELENMEYE BAŞLADIM ÜSTDÜZEY YETKİLİLERİMİZE SEXTAPE VB ŞANTAJ YAPILABİLİR BİR BAŞÖRTÜSÜNDEN RAHATSIZ OLANLAR TERÖRİST SALDIRI KARŞISINDA NASIL SABAHI BEKLEYEBİLİR RAHAT UYUYABİLİR BU MÜMKÜNMÜ YA İÇİMİZDE PKK LI LAR VAR YADA ŞANTAJLA KORKUTULUYOR GEREKLİ DURUMLARDA ACİL EYLEM PLANI BİRLİĞİ VB ANINDA MÜDAHALE ŞAAART İNSANLARIMIZ GÖZ GÖRE GÖRE KATLETTİRİLİYOOOR BUNDAN SONRA İHMAL VB OLANLAR ORTAYA ÇIKARTILIR
20 Ekim 2011 Perşembe 10:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri