Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şırnak'ta PKK'a saldırısı!

19.08.2012 11:45
Şırnak kent merkezinde dün gece PKK'lılar, Şehit Mehmet İşlek Polis Merkezi ve Çevik Kuvvet binasına aynı anda uzun namlulu silahlar ve roketatarla ateş açtı..

Saldırıda bir polis memuru hafif yaralandı. Saldırıdan sonra PKK'lıların yakalanması için il merkezinde operasyon başlatıldı.

Şırnak Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Şehit Mehmet İşlek Polis Merkezi ile Atatürk Mahallesi'nde bulunan Çevik Kuvvet binasına gece saat 00.30 sıralarında PKK'lılar tarafından eş zamanlı roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Şehit Mehmet İşlek Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırıda, 1 polis memuru hafif yaralandı. Yaralanan polis memuru Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırarak tedavi altına alındı. Atatürk Mahallesi'nde Emniyet Müdürlüğü yanında bulunan Çevik Kuvvet binasına yapılan roketli saldırıda ise can kaybı olmadı. Karanlıktan yararlanarak kaçan PKK'lıların yakalanması için il merkezinde geniş çaplı operasyon başlatıldı.

PKK'lıların saldırısı ve güvenlik güçlerinin karşılık vermesi ile çıkan çatışma yaklaşık yarım saat sürerken, bayram alışverişi için çarşıda bulunan vatandaşlar silah sesleri üzerine evlerine kapandı. Saldırının gerçekleştiği polis merkezinin çevresinde geniş güvenlik önleri alınırken, gazetecilerin görüntü alınmasına izin verilmedi. Çatışma sırasında binaların isabet aldığı belirtildi.

Bu haber toplam 3844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri