Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Samanyolu yayın grubu TURKSAT'tan kaldırıldı

13.11.2015 16:52
TURKSAT Samanyolu Yayın Grubu'na yayından kaldırılacağını bildiren ihbarname gönderdi. 13 kanal 14 kasım'dan itibaren yayın yapamayacak.

Türksat, Samanyolu Yayın Grubu'nda yer alan Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM'in de aralarında bulunduğu 13 kanal ve radyonun uydudan çıkarılmasına karar verdi.

ARTIK YAYIN YAPMAYACAKLAR

Belgede adı geçen televizon kanalları ve radyolar Türksat üzerinden artık yayın yapamayacak. Türksat'ın aldığı bu karardan sornra uyarı yazısı Samanyolu'na gönderildi.

SÖZLEŞME YENİLENMEDİ

Türksat platformları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya'dan çıkarılan TV ve radyo kanallarının uydu yayınları da bugün sonlandırılacak. Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet gösteren Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV'nin de aralarında bulunduğu kanallar ile radyoların sözleşleşmesini yenilemedi. STV'ye gönderilen yazıda bugünden itibaren uydu yayınlarının kesileceği bildirildi.

14 KASIM CUMARTESİ SON BULACAK

TURKSAT'ın 10 Ekim 2015 tarihinde Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri A.Ş'ye gönderdiği ihbarnamede grubun Türksat üzerinde kiraladığı bantla ilgili sözleşmenin yenilenmeyeceği, 30 iş günü sonunda yayınların kesileceği belirtildi. Türksat'ın verdiği süre tebliğin STV'ye ulaşmasından sonra başladı. Buna göre 14 Kasım Cumartesi günü STV ile STV grubu altında yayın yapan toplam 13 TV kanalı ile radyo kanallarının yayınları sonlandırılmış olacak.

İhbarnameye göre, Samanyolu TV'nin Türksat'la yaptığı "Uydu Kapasite Tahsisi" sözleşmesinden yararlanarak yayın yapan TV kanalları ile radyolar yarından itibaren uydudan yayın yapamayacak.

Yayınları kesilecek 13 TV kanalı ve radyo şöyle:

Samanyolu Avrupa

Ebru TV

Mehtap TV

Samanyolu Haber

Yumurcak TV

Dünya TV

MC TV

Samanyolu Afrika

Tuna Shopping TV

Burç FM

Samanyolu Haber Radyo

Radyo Mehtap

Radyo Cihan (STV grubu altında yayın yapmıyor ancak STV'nin Türksat'la sözleşmesinden yararlanıyor)

 

GÜLEN'DEN SON HAKARET

Paralel Terör örgütünün elebaşı Gülen, "Terör örgütü olmayana, terör örgütü diyenlerin Allah belasını versin" diyerek beddua etmişti. Bu konuşmasının ardından yeni bir konuşma yapan gülen bu kez hakaret etti.

"Tayyir'de, Tayyip'de, tezhib'de.. Gavur sıfatı hep bunlar" diyen Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek hakaret etti.

Bu haber toplam 2082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri