Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tayyar istifasının nedenini açıkladı

21.07.2011 11:10
Gaziantep’ten milletvekili seçildikten sonra Meclis İnsan Hakları Komisyonu’nda görevlendirilen Şamil Tayyar, bu görevinden istifa etti.

30 yıla yakın gazetecilik yaptıktan sonra siyasete adım atan Şamil Tayyar, seçildiği Meclis İnsan Hakları Komisyonu'ndan istifa etti.

Tayyar'ın istifası, hükümet programı açıklandığı gün Meclis Genel Kurulu'nda okundu. Basında yer alan istifa haberleriyle ilgili açıklamayı, Şamil Tayyar Rotahaber'e açıkladı.

İstifasının ilkeli bir duruştan ibaret olduğunu belirten Tayyar, partisinin ilgili kurullarında konuşmadan bir söz söylemesinin de doğru olmadığını anlattı. Tayyar şunları söyledi:

"Komisyon üyeliğimden istifama dair söylenecek çok şöz var. Ancak düşüncelerimi partimin yetkili organlarında dile getirmeden açıklamada bulunmam etik olmaz.

Ancak şu kadarını dile söyleyebilirim.

Siyaset ilkelerle yapılır. Kendi hakkını savunamayanlar toplumun haklarını savunamaz. İstifamın nedeni, irademe rağmen kullanılan tercihe karşı ilkeli bir duruştu.

Hayatım boyunca inandığım gibi yaşadım. Bu istikamette de yaşamaya devam edeceğim.

İstikbal beklentisine dayalı siyaset yapmayacağım."

Rotahaber

Bu haber toplam 3824 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

İlahi Şamil
kemalettin bigalı
İlahi Şamil... sen bizi güldürdün Allah da seni güldürsün: İlkeli duruş mu? :):):) hala okudukça gülüyorum. Hitler'in haham olması gibi bir şey bu :)
21 Temmuz 2011 Perşembe 14:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri