Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamil Tayyar iki kişinin ismini verdi

30.11.2011 17:33
AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Mehmet Eymür'ün gözaltına alınmasını değerlendirdi...
AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, bir televizyon kanalında MİT Kontrterör Dairesi eski başkanı Mehmet Eymür'ün gözaltına alınmasını değerlendirdi...

Tayyar, faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturmanın sonuca ulaşabilmesi için özellikleHanefi Avcıve Mehmet Ağar'ın bilgisine başvurulması gerektiğini söyledi.

Mehmet Eymür ve faili meçhul cinayetlerle ilgili çarpıcı bilgiler veren Tayyar, Mehmet Eymür'ün bilgisine başvurulmasının son derece önemli olduğunu belirtti. “Soruşturmanın sebebi ağırlıklı olarak faili meçhul cinayetler” diyen Şamil Tayyar, başlatılan bu soruşturmayı oldukça ciddiye aldığını açıkladı.

Hanefi Avcı, Eymür'ü suçlamıştı

Şamil Tayyar'ın açıklamasına göre; Hanefe Avcı, 4 şubat 1997 parlamento faili meçhul cinayetleri araştırma komisyonunda verdiği ifadede Mehmet Ağar ve Mehmet Eymür'ü suçluyor.

Hanefi Avcı bu ifadede MİT'te, poliste ve jandarmada özel infaz timlerinin kurulduğunu, MİT'teki timin başında Mehmet Eymür'un olduğunu ve Mehmet Eymür'ün başında bulunduğu ekibin içinde ise Kaşif Kozinoğlu ve Yeşil gibi isimlerin olduğunu ifade etmişti.

“Çiller'in özel örgütü”

Şamil Tayyar'ın soruşturmaya yönelik olarak bahsettiği bir başka konu ise “Çiller'in özel örgütü iddiası” oldu.

Şamil Tayyar'a göre; başlatılan soruşturmanın devamlılığı ve bu iddiaların aydınlatılması adına Tansu Çiller, Özer Çiller ve döneminGenelkurmayBaşkanı Doğan Güreş'in de bilgilerine başvurulması gerekiyor. Eğer yaşıyorsa yakalayıp Yeşil'in de ifadesinin alınması gerektiğini belirten Şamil Tayyar, bunun gerçekleşmesi durumunda ciddi bir katkısının olacağını söylüyor.

Son olarak Şamil Tayyar soruşturma ile ilgili özellikle iki kişinin ismini verdi. Bunlardan bir tanesi özellikle Yeşil'in her şeyini bildiğini belirttiği Hanefi Avcı olurken, diğeri ise Mehmet Ağar...

Şamil Tayyar konuşmasının sonunda “Mehmet Ağar'ın kapısını çalmazlarsa hiç bu soruşturmayı yapmasınlar” dedi.
 

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri