Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamil Tayyar, Özkök'ü fena terletti!

15.01.2011 01:06
Ertuğrul Özkök Ülke TV ekranlarında Ahmet Kekeç, Şamil Tayyar ve Turgay Güler'in konuğu oldu, programa Tayyar'ın sorusu damga vurdu

Star Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Yazarı Şamil Tayyar, Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç ve Gazeteci Turgay Güler'in hazırladığı En Sıradışı’nın konuğu Ertuğrul Özkök'tü.

Medyadaki iki ana kutbun önde gelen isimlerinin canlı yayındaki tartışması ilginç diyaloglaryla dikkat çekti. Kekeç ve Tayyar geleneksel Türk misafirperverliğinin sınırlarına takılan tartışmada Özkök'ü yer yer tolere ettiler. Ancak yine de program boyunca karşılık atışmalar ve ağır eleştiriler bitmek bilmedi.

BİR DAHA ASLA YAYIN YÖNETMENLİĞİ YAPMAM

Özkök, Hürriyet'in yayın yönetmenliğinden ayrılma sürecinin kendi iradesi dahilinde geliştiğini söylerken bir daha asla gazete yönetmeyeceğini vurguladı.

"Ben doçentlik ünvanımı duvara astıktan sonra bir daha asla kullanmadım. Şimdi de kendim için asla 'eski yayın yönetmeni' sıfatını kullanmıyorum. Bir daha yayın yönetmenliği yapmam. Halimden çok memnunum, inanılmaz okuyorum, müzik dinliyorum,  dünyayı ve trendleri takip ediyorum. Daha ne isteyeyim Allah'tan. Tam 20 yıl yaptım yayın yönetmenliğini. Adama 'toprak doyursun gözünü' derler artık."

TAYYAR'DAN ÖZKÖK'E ŞOKE EDEN SORU

Şamil Tayyar, Özkök'ü programın en çarpıcı sorularından biriyle şaşırttı. Tayyar, Özkök'ün medya polemiklerine çok sık konu olmaktan örtülü bir zevk aldığını iddia etti. Özkök'ün şaşkınlıkla karşıladığı iddia ilginç diyaloglara sahne oldu.

Şamil Tayyar: İddia ediyorum bence Ahmet Kekeç gibi yazarlar sürekli sizi yazmasalar, üç gün sonra psikolojik bunalıma girersiniz. Siz, Yılmaz Özdil... Yani bu yazılar sizin egolarınızı da tatmin ediyor sanki. Doğru mudur?

Ertuğrul Özkök: Bir deneyin bakalım. Üç gün yazmayın bir belki kafama huni takıp neden beni yazmıyorsunuz' derim. Ama bu sorunun muhatabı ben değilim.

Şamil Tayyar: Sanki kızsanız da Ahmet Kekeç'in sizi yazmasından biraz zevk alıyorsunuz. 

Ertuğrul Özkök: E herkesin içinde biraz mazoşistlik vardır. Bu meslek bir ego mesleğidir. Ben 30 yıldır 'ben' diye yazıyorum.


 

KARINIZ SİZE NASIL TAHAMMÜL EDİYOR?

Yer yer Özkök'e takılmaktan geri durmayan Tayyar, programın kapanışına doğru geyiğe dönen sohbetin içinde hayli ilginç bir soru sordu. Eşinin sosyalist olduğunu söyleyen Özkök 'Hürriyet'teyken de haberlerimize manşetlerimize % 60 oranında itiraz eder eleştirirdi' dedi. Şamil Tayyar da araya girerek 'Karınız size nasıl tahammül ediyor?' diye sordu. Bir an duraklayan Tayyar 'ideolojik olarak' diye ekledi. Özkök ise 'onu karıma soracaksın' diyerek Tayyar'ı cevapladı.


HÜRRİYET'TE NEDEN TÜRBANLI ÇALIŞAN YOK?

Ahmet Kekeç, Hürriyet
 gazetesinin yapısal olarak belli bir kimliğini ifade ederek ilginç bir soru yöneltti Özkök'e. Gazetede neden türbanlı bir çalışanın olmayışı programın çarpıcı diyalogları arasında yer aldı.

Ahmet Kekeç: Hürriyet gazetesinde neden başörtülü bir kadın yok.

Ertuğrul Özkök: Niye soruyorsunuz bu soruyu. Bence bunları sorgulamayalım. Ben gösteriş olsun diye bir tane başörtülü alıp oraya koymam. Bazısı göstermelik olarak alıyor türbanlı köşe yazarı koyuyor. Ben kota demokrasisine karşıyım. Siz de sorgulamayın. Eğer sormazsanız zaten olacak. Ama böyle yapınca bir zafer havası oluşuyor.

Ahmet Kekeç: Kendinize bir yer biçip başkalarını da bir yere oturtursanız. 

Ertuğrul Özkök: Ben başka gazetelere soruyor muyum türbanlı çalışanı var mı diye?

Ahmet Kekeç: Ama başkasını tanımıyorsunuz. Mesela bize biat medyası dediniz.

Ertuğrul Özkök: Haklısın bir daha kullanmam. Zaten çok da kullanmıyorum artık. 

Şamil Tayyar: Peki Sabah'ta türbanlı bir yazar var mı?

Ahmet Kekeç: Yoksa ona da sormak sormak lazım. Erdal Şafak yönetiyor mesela, oraya da sormak lazım.

İşte o anlar:

 

Bu haber toplam 2192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri