Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FLAŞ! Şamil Tayyar gazeteciliği bıraktı!

05.03.2011 10:41
Turgay Güler ve Ahmet Kekeç'le birlikte gündemi değerlendiren Şamil Tayyar gazeteciliği ve yaptığı televizyon programlarını bıraktı.

ÜLKE TV'de yayınlanan "En Sıradışı" programında Turgay Güler ve Ahmet Kekeç'le birlikte gündemi değerlendiren Şamil Tayyar gazeteciliği ve yaptığı televizyon programlarını bıraktı.

"En Sıradışı" programının sunucusu Turgay Güler, programa başlarken Şamil Tayyar’ın bundan sonra kendileriyle birlikte olmayacağını açıkladı. Güler, Tayyar’ın artık hiçbir yerde televizyon programı yapmayacağını ve mevcut programları da sonlandırdığını da ekledi. Şamil Tayyar'ın yakın arkadaşı ve En Sıradışı'nın yorumcusu Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç ise, “Şamil Tayyar sadece televizyonculuğu değil gazeteciliği de bırakabilir. Kendisi için daha iyi bir şey yapacak. Çok yazıp çizdiği için, muhtemelen o yazıp çizip konuştuğu şeyleri pratize edecek.” dedi.

"TEVECCÜH VAR"

Daha önce AK Parti'den milletvekili aday olacağı ve bu doğrultuda Başbakan Erdoğan'la bir görüşme yaptığı iddiaları ortaya atılan Tayyar, konu hakkında köşesinden bir açıklama yapmıştı. Erdoğan'dan milletvekili adaylığı konusunda söz almadığını açıklayan Tayyar şunları kaydetmişti: "Ancak şahsıma bir teveccüh olduğunun, siyasi kulislerde adım üzerinde fazlaca senaryo üretildiğinin farkındayım ama resmi veya gayri resmi adaylık teklifi almadım. Dolayısıyla doğmamış çocuğa don biçemem. Yarın siyaset yapmaya karar verirsem onu da çıkar açıklarım. Bu durumda Star Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini aday listelerini görmeden bırakırım. Oktay Ekşi gibi yapmam..."

7 GÜN SONRA YAZDI

25 Şubat'tan beri Star'da köşe yazmayan Şamil Tayyar, 7 gün aradan sonra dün, PKK'nın eylemsizlik kararını askıya almasını değerlendirdiği "1 Mart operasyonu" başlıklı yazısını yayınlamıştı.

99'DA DSP'DEN ADAY OLUP ÇEKİLMİŞTİ

Siyasete gireceği yönünde iddialar olan Şamil Tayyar 1999 yılında yapılan genel seçimlerde DSP’den siyasete girmiş ve Gaziantep’ten milletvekili adayı olmuştu. Tayyar, Ecevit tarafından 9. sıradan gösterilmiş ve listeler kesinleşmeden adaylığını geri çekmişti.

Haber7 

Bu haber toplam 3822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri