Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞAMİL TAYYAR'DAN BOMBA İDDİA?

03.05.2011 11:41
Şamil Tayyar, Öcalan'ın Şam'da iken görüştüğü askeri ateşenin MHP milletvekili Kürşat Atılgan olduğunu iddia etti.

Ülke TV’de yayınlana “Gazeteci Milleti” programının konuklarından birisi olan Şamil Tayyar, MHP’nin asker kökenli milletvekili Kürşat Atılgan’la ilgili çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Son günlerde Öcalan’ın yakalanmadan önce Şam’da kaldığı evin Türk askeri ateşe ile komşu olduğu iddiaları gündeme gelmişti.

Ayrıca Öcalan’la görüşen Askeri Ateşenin Ergenekon sanığı Hasan Atilla Uğur olduğu iddia ediliyordu.

Şamil Tayyar dün akşam katıldığı programda bütün ezberleri bozdu.

ÖCALAN'LA GÖRÜŞEN KİŞİ KÜRŞAT ATILGAN

Tayyar, Öcalan’ın Şam’da görüştüğü Askeri Ateşe’nin Hasan Atilla Uğur değil, 2007’de MHP’den milletvekili olan Kürşat Atılgan olduğunu açıkladı.

İşte Şamil Tayyar’In gündeme bomba gibi düşecek sözleri;

"Öcalan’ın Şam’da kaldığı evde görüştüğü Askeri Ateşe’nin Hasan Atilla Uğur olduğu yazıldı çizildi. Öcalan’ında görüştüğünü teyit ettiği kişi MHP milletvekili olan Kürşat Atılgan.

Kürşat Atılgan ismi neden önemli?

Bir taraftan milli değerler üzerinden siyaset yapacaksınız, milliyetçilik yapacaksınız, Öcalan’ın kellesini isteyeceksiniz, Erzurum’dan meydana ip atacaksınız sonra da bu kadrolarla ilişkisi olan kişileri kendi partinizden aday yapacaksınız. Bunu BDP bile yapmadı."

Şamil Tayyar ayrıca Öcalan'a yönelik Mercedes operasyonunu engelleyenlerden birisinin de MHP'li Kürşat Atılgan olduğunu iddia etti.

Şamil Tayyar'ın gündeme bomba gibi düşecek o iddiası;

"Orada bir mercedes operasyonu vardı. MİT'in düzenlediği bir operasyon. O operasyonun birileri tarafından engellendiği hep konuşuldu. Ankara'dan Şam'ı arayarak operasyonu bilgi verenin İstihbarat Dairesi Başkanı Korgeneral Çetin Saner olduğu konuşuluyor. Konuştuğu kişinin de Kürşat Atılgan olup olmadığının ortaya çıkmasını istiyorum"

 

 

Bu haber toplam 3050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri