Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamil Tayyar'dan Abdullah Gül'e sert uyarı!

25.06.2015 01:12
AK Parti'li Tayyar, Abdullah Gül'ün siyasete geri dönme sinyallerini verdiğini belirterek sert eleştirilerde bulundu: İhanet ederse sonu Demirel gibi olur!

AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, eski danışmanı Ahmet Sever'in kitabı ile gündeme oturan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e dönük sert eleştirilerde bulundu.

Beyaz Tv'de Erkan Tan'ın sorularını yanıtlayan AK Parti'li Tayyar, Abdullah Gül'ün siyasete geri dönme sinyallerini verdiğini belirterek, "Eğer sayın Gül, şuana kadar oluşturduğu siyasi mirasa ihanet ederse sonu Demirel gibi olur. Çok açık söylüyorum" dedi. Geçmiş dönem başbakanlarından örnekler veren Tayyar"Bizim siyasetçilere evlerinde ölme fırsatı vermemiz gerekir." dedi.

Abdullah Gül'ün artık torun sevmesi gerektiğini belirten Tayyar, şunları söyledi:

BU PARTİ SENİ DAHA NE YAPSIN?

Bu parti sana daha ne yapsın. Seni dışişleri bakanı yaptı, başbakan yaptı, cumhurbaşkanı yaptı daha ne yapsın. Siz de müsade edin bu partinin önünü açın. İnsanlar gelsin size danışsın. Elinizi öpsün. Siz de gençlere tecrübenizi aktarın. Bir genel başkan yardımcımız torun mu sevsin dedi. Torun sevmek ayıp bir iş mi? Gerekirse torun sevsin. 

BU YANLIŞ! AK PARTİ'DE BAŞKAN SORUNU MU VAR?

Sayın Gül'ün kendi ismi üzerinden siyasi spekülasyon yapılmasından rahatsızlık duyması gerekirdi.

Sitemim var. Sitem dosta yapılır zaten. Ondan sonra çıkıyor yemek yediği bir milletvekili siyasete girebilir falan... Bu yanlış. Ak Parti'de bir genel başkanlık sorunu mu var.

ABDULLAH GÜL, İHANET EDERSE SONU DEMİREL GİBİ OLUR!

Eğer Sayın Gül, şu ana kadar oluşturduğu siyasi mülahazalara ihanet ederse Demirel gibi olur.

Abdullah Gül artık torun sevmesi gerek. Bizim siyasetçilere evlerinde ölme fırsatı vermemiz gerekir.

Bu haber toplam 2250 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri