Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamil Tayyar'dan Erdoğan'ı kızdıracak çıkış

27.04.2013 17:06
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’de parlamenter sistemin iflas ettiğini iddia ederken "Bir milletvekili olarak el kaldırıp indirmekten öte hiçbir misyonum yok" çıkışında bulundu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’de parlamenter sistemin iflas ettiğini iddia etti. Tayyar, parlamentoda el kaldırmaktan öte misyonu bulunmadığını da öne sürerek, "İktidar partisi isterse parlamentoyu çalıştırır, isterse çalıştırmaz. Parlamentonun sade bir üyesi olarak, bir milletvekili olarak el kaldırıp indirmekten öte hiçbir misyonum yok" dedi.

Şamil Tayyar, Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ’Yeni Anayasa ve Sürecin Değerlendirilmesi’ konulu konferansta yaptığı konuşmada Türkiye’de parlamenter sistemin iflas ettiğini iddia etti. Geleceği kuşatacak şekilde sistemin yenilenmesi gerektiğini belirten Tayyar, "Bu sistemle Türkiye’nin geleceği kuşatması, Türkiye’yi geleceğe taşıması asla mümkün değil. Cumhuriyetin ilk yıllarında meclis hükümeti vardı. Şimdi Türkiye’de bir hükümet meclisi var. Yani bu sadece AK Parti’nin oluşturduğu bir süreç değil. Sistem Türkiye’yi buraya doğru getirdi. Sistem içerisinde parlamentonun zerre kadar ağırlığı yok. Yani iktidar partisi isterse parlamentoyu çalıştırır, isterse çalıştırmaz" dedi.

Bu haber toplam 2178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri