Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamil Tayyar'dan şok iddia

16.03.2011 12:23
Şamil Tayyar'dan Abdullah Öcalan'ı Kenya'dan getiren uçakta Engin Alan'ın olmadığı iddiası
Şamil Tayyar, kendi medyalarından, yargılananların aleyhinde belge yayınlamalarına veterörle mücadeleeden komutanları terörist diye içeri atmalarına ilişkin iddialara şok yanıtlar verdi.

Tv8'deAnkaraTemsilcisi Erkan Tan'ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent'ten programına bugün, Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar konuk oldu. Tayyar, Engin Alan'ın Abdullah Öcalan'ı Kenya'dan getiren uçakta olmadığını söyleyerek; bunu iddia edenlere ‘yalan söylüyorsunuz, ispat edin' dedi.

“O uçakta Engin Alan yoktu!”
Şamil Tayyar: “Şöyle bir yanılgı var. Hiç kimsenin geçmişi, ondan sonra suç işlemeyeceği anlamına gelmez. Şunu görüyorum, biraz da efsane üretiliyor. Mesela, Engin Alan. Efsane komutan. Hep şu söyleniyor: “Abdullah Öcalan'ı Kenya'dan alıp getiren komutanı siz içeri nasıl tıkarsınız?” Ben de diyorum ki, o uçakta Engin Alan yoktu! Hadi bana biriniz ispat edin. Onu yazan adam bana bunu ispat etsin. Engin Alan'ı aday yapacak olanMHPispat etsin. Bunu iddia eden MHP sözcüleri yalan söylüyorlar. O uçaktaki herkes MİT görevlisiydi. Fakat ben başka bir şeyi daha ispat ederim. Elimizde belgelerimiz var. Engin Alan, 2002 yılının sonunda, iktidarın ilk günlerinde Balyoz darbe planı pişirilirken kendine bağlı birliklere gönderdikleri yazıda türbanlı subay eşlerinin fişlenmesi için yazı gönderiyor. Arzu eden MHP'li kardeşime de bunun birer nüshasını takdim edebiliriz.” açıklamalarında bulundu. 

Bu haber toplam 2484 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri