Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şampiyonlar Ligi'nde perde

13.09.2011 19:18
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2011-2012 sezonununda perde bu gece açılacak.

Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2011-2012 sezonu salı ve çarşamba günü gruplarda yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

B Grubu'nda İtalya'nın Inter, Rusya'nın CSKA Moskova ve Fransa'nın Lille takımlarıyla eşleşen Trabzonspor, ilk maçını 14 Eylül Çarşamba günü Milano'da Inter takımıyla yapacak.

Dörderli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ligde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar 2. tura yükselecek. Grup üçüncüleri yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek, son sıradaki takımlar ise bu sezon için Avrupa defterini kapatacak.

''Devler Ligi''nde bu sezonun final karşılaşması Almanya'nın Münih kentindeki Allianz Arena'da 19 Mayıs 2012'de oynanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda yer alan takımlar şöyle:

(A) Grubu: Bayern Münih (Almanya), Manchester City (İngiltere), Napoli (İtalya), Villarreal (İspanya)
(B) Grubu: Inter (İtalya), Lille (Fransa), CSKA Moskova (Rusya), Trabzonspor (Türkiye)
(C) Grubu: Manchester United (İngiltere), Basel (İsviçre), Otelul Galati (Romanya), Benfica (Portekiz)
(D) Grubu: Real Madrid (İspanya), Olympique Lyon (Fransa), Ajax (Hollanda), Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
(E) Grubu: Chelsea (İngiltere), Valencia (İspanya), Bayer Leverkusen (Almanya), Genk (Belçika)
(F) Grubu: Arsenal (İngiltere), Borussia Dortmund (Almanya), O. Marsilya (Fransa), Olympiakos (Yunanistan)
(G) Grubu: Porto (Portekiz), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Zenit (Rusya), Apoel (Kıbrıs Rum Kesimi)
(H) Grubu: Barcelona (İspanya), Milan (İtalya), Bate Borisov (Belarus), Viktoria Plezen (Çek Cumhuriyeti))

İLK HAFTA MAÇLARI
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda TSİ 21.45'te başlayacak ilk hafta maçlarının programı şöyle:

13 Eylül Salı
-
(E) Grubu:
Chelsea-Bayer Leverkusen
Genk-Valencia

(F) Grubu:
Olympiakos-Olympique Marsilya
Borussia Dortmund-Arsenal

(G) Grubu:
Porto-Shakhtar Donetsk
Apoel-Zenit St. Petersburg

(H) Grubu:
Barcelona-Milan
Viktoria Plezen-Bate Borisov

14 Eylül Çarşamba
-
(A) Grubu:
Manchester City-Napoli
Villarreal-Bayern Münih

(B) Grubu:
Lille-CSKA Moskova
Inter-Trabzonspor

(C) Grubu:
Basel-Otelul Galati
Benfica-Manchester United

(D) Grubu:
Dinamo Zagreb-Real Madrid
Ajax-Olympique Lyon 

Bu haber toplam 1378 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri