Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2.5 aylık bebek açlıktan öldü!

19.01.2011 09:36
Samsun'da sürekli ağlayan bebeği muayene eden doktorlar yaptıkları tüm müdahalelere rağmen...Anne böyle ağıt yaktı: “Çayla kuru ekmek yiyordum, sütüm bebeğime yetmedi.”

SAMSUN'un Tekkeköy İlçesi'nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 2.5 aylık bebek hayatını kaybetti. Doktorlar bebeğin beslenme yetersizliğinden öldüğünü söyledi.

Samsun'un Tekkeköy İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan 25 yaşındaki Necla ve 26 yaşındaki Murat Bakırcı çiftinin 2.5 aylık bebekleri Kübra Bakırcı rahatsızlandı ve dün Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldı. Sürekli ağlayan bebeği muayene eden doktorlar, yaptıkları tüm müdahaleye rağmen Kübra Bakırcı'yı kurtaramadı. Yapılan ilk belirlemelere göre bebeğin beslenme yetersizliğinden öldüğü tespit edildi. Anne “Çayla kuru ekmek yiyordum, sütüm bebeğime yetmedi” dedi.

İşsiz baba Murat Bakıcı ile anne Necla Bakıcı gözyaşlarına boğuldu. Kübra Bakırcı'nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Gazi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan otopside beslenme yetersizliğinden öldüğü belirlenen Kübra bebeğin ölüm nedeni Trabzon Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemenin adından kesinleşecek.

KAYMAKAM: AİLEYE YARDIM YAPILDI
Samsun Emniyet Müdürlüğü akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada Kübra bebeğin kesin ölüm nedeninin saptanması için alınan kan ve organ parçalarının Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği, kesin sonucun oradaki incelemeyle belli olacağı belirtildi.

Tekkeköy Kaymakamı Köksal Şakalar da, 2.5 aylık bebeğin şüpheli ölümüyle ilgili kesin ölüm nedeninin otopsi sonucu belirleneceğini söyledi. Bebeğin ölümünün şüpheli bulunması üzerine anne ve babanın ifadelerine başvurulduğunu dile getiren Kaymakam Şakalar, "Ailesi, çocuğun bir hafta önce 3 yaşındaki kardeşi tarafından yere düşürüldüğü ve kafa bölgesinde yaralanma olduğunu belirtmişler. Çocukta düşmekten kaynaklanan bir darp meydana gelmiş. Anne, çocuğun bu düşmeden sonra beslenmeden kesildiğini ifade etti. Bebeğin kesin ölüm nedeni de otopsi raporunun ardından belli olacak" dedi.

Kaymakam Şakalar, aileye 2005 yılından bu yana da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 10 bin lira civarında yardım yapıldığını belirtti.

Bu haber toplam 2226 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri