Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Samsun-Ankara karayolu çatladı

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın 15 Şubat günü açılışını yaptığı Samsun-Ankara bölünmüş karayolu çatladı.
Yolun Havza- Merzifon arasındaki kısmında istinat duvarı kayarken, asfaltın üzerinde de derin çatlaklar meydana geldi. Araç trafiğine kapatılan yol, bakıma alındı.

Samsun'da 15 Şubat 2009 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımı ile hizmete açılan Samsun-Ankara bölünmüş karayolunun Havza-Merzifon arasındaki kısmı istinat duvarının kayması ve asfaltta çatlaklar oluşması nedeniyle trafiğe kapatıldı. Başbakan Erdoğan'ın otomobil kullanarak açtığı yolun 13 gün sonra kapatılması tepkilere yol açtı.

Açılışa yetiştirilmek için yolun alelacele yapılması nedeniyle istinat duvarlarının kaymaya ve asfaltın çatlamaya başladığını ifade eden vatandaşlar, yolun bitmeden açılmasının seçim yatırımı olduğunu ileri sürdü. İstinat duvarının yoldan ayrılmaya başlaması nedeniyle yeni yapılan karayolunda çatlaklar oluştuğunu da söyleyen vatandaşlar, "Burada oluşacak herhangi bir heyelan birçok cana mal olabilir." dedi.

Öte yandan karayolunu açılışa yetiştirmek için alelacele tamamladığı öne sürülen firma, yolu trafiğe kapatarak oluşan çatlakları kapatmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Firmanın ayrıca, yoldan ayrılan ve çökmesi an meselesi olan istinat duvarının yıkılmasını önlemek için de çare aradığı bildirildi. (CİHAN)
Kaynak:
Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri