Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte sanal alemdeki seçim geyikleri!

13.06.2011 17:06
Genel seçimlerin ardından sosyal paylaşım ortamlarında yayınlanan yorumlar tebessüm ettiriyor
CHP ve MHP'yi 'ti'ye alan yazı ve fotoğraflar, facebook ve twitter kullanıcılarını güldürüyor. Paylaşımlarla yayılan ifade ve fotoğraflar arasında photoshopla hazırlanan görseller de internetteki geyiklerinden.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ınAK PartiGenel Merkezi balkonundan partililere yaptığı konuşmanın üzerine,CHPGenel Başkanı'nın tek katlı bir evden yaptığı konuşmanın temsili hazırlanmış.MHP lideri Devlet Bahçeli'nin daha önce miting meydanlarında partinin 40. yılı dolayısıyla yaptığı matematik hesabının bir benzeri de seçimin yapıldığı 12.06.2011 tarihindeki rakamlar toplanarak yapıldı. MHP'nin seçimlerden aldığı yüzde 13'lük oy oranı seçimin yapıldığı tarihteki rakamların toplamıyla benzetildi. İşte internetteki bazı yorumlar:

— 40'ın sırrı kendiliğinden ortaya çıktı: MHP'nin çıkardığı milletvekili sayısı 53, oy oranı yüzde 13... 53'ten 13'ü çıkarırsak 40 yaparrrrrrrrrrrrr ve MHP'nin 40. yıldönümü.))

— MHP'nin oyu yüzde 13, şu an çıkardığı milletvekili sayısı 53, 53'ten 13'ü çıkar, bu da mı tesadüf? :)))))

— Beleş 600 TL maaş verileceğini duyarak işlerinden ayrılan CHP'liler, gruplar halinde İŞ KUR'a akın ediyormuş:))

- "Recep Bey balkondan konuşur da, ben konuşamaz mıyım?"

— İstanbul'dan aday olup, Ankara'da oy kullanan Kemal Kılıçdaroğlu kendine oy verememiş oldu.

— Her iki kişiden 1'iAKPye oy verdi... Peki, Kılıçdaroğlu mu Bahçeli mi AKP'ye oy verdi:)))

— Çıkan sonuca göre Trabzon'un yüzde 60'ı Fener'in şampiyonluğu hak ettiğine inanıyor. :D

-"Yüzde 35'i geçemezsem istifa ederim" diyen Bay Kemal'e bu lafı hatırlatan gazeteci, "Siz de şakadan hiç anlamıyorsunuz canım" cevabını alınca şok oldu.

— Evinde Bahçeli televizyon karşısına geçmiş Tayyip'in balkondaki konuşmasını dinliyor; Tayyip arkadaşlarıyla şakalaşıyor, eğleniyor. Bahçeli düşünüyor. "Benim de bir balkonum olsa ben de konuşsam, anne benim neden balkonum yok?" diyor.:)


 

Bu haber toplam 7692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri