Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezen'den ÇOK Tartışılacak Sözler

06.05.2011 19:54
Sanatçı Müjdat Gezen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk halkı tarafından bu kadar çok sevilmesini bakın neye bağladı

İzgören Akademi tarafından Bursa'da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen 'Marmara Yönetim Buluşması', Holiday Inn Otel'de yapıldı. Açılışın ardından öğleden sonraki oturumda sanatçı Müjdat Gezen söyleşiye katıldı. Soru- cevap şeklindeki konuşmalardan hoşlandığını ve tek taraflı konuşmayı tercih etmediğini dile getiren Gezen, Türkiye'de de çok tatlı durumların olmadığını ve diyalog bozukluklarının yaşandığını kaydetti. Kendisinin sabah kalktığında yaşamanın mutluluğu ile uyandığını anlatan Gezen, çeşitli zam ve üzücü haberlerden sonra durumun değiştiğini söyledi.

Türk halkına "Karagöz'ü mü, Hacivat'ı mı daha çok seversiniz?" şeklinde bir anket uygulansa, "Karagöz" yanıtının çıkacağını iddia eden Gezen, kendisinin Hacivatçı olduğunu belirterek, Karagöz'ün kıro ve kaba bir insan olduğunu söyledi. Türk halkının da çok okuyan insanları sevmediğini savunan Gezen, Başbakan'ın Türk toplumu tarafından bu kadar sevilmesini de buna bağladığını dile getirdi.

Başbakan Erdoğan'ın "Çılgın Proje' olarak değerlendirdiği 'Kanal İstanbul'un zamanlamasını da eleştiren Gezen, "Seçim arifesinde lise öğrencilerinin sınavları, açlık sınırında 13 milyon insan, 3.5 milyon resmi rakamlara göre potansiyel işsiz var. Bunlarda GSM var. Gündem Saptırma Merkezi. O kadar güzel ki tam bir şey çıkacak, 'Buradan bir kanal açalım’ diyorlar. Nasıl olacak? Bunca yıl İstanbullu'yum Kanuni de demiş, Bülent Ecevit'in de böyle bir projesi çıktı. Bu kadar insan açlıktan ölürken, kanal açmak zekice hazırlanmış bir proje. Ama yani bunu da artık kimsenin yutacağını sanmıyorum" diye konuştu.

Konuklardan birisinin "Lise öğrencilerinin YGS ile ilgili eylemlerini Sayın Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Hababam Sınıfı'ndaki örnekleri göstererek Tarık Akan'ın da bu eylemlerde destek vermesini 'Aslında o da kopyacı bir öğrenciydi' deyip eleştirmiş. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki soruya ise Müjdat Gezen, "Nimet Çubukçu hakkında mı? Ben beğeniyorum kendisini ama tek hatası Milli Eğitim'den anlamıyor" yanıtını verdi.
 

Bu haber toplam 2446 defa okunmuştur
haber konusu
kisilik
bu kisiligi haber yapmaya degmez habername ekibi lutfen haber olan islere bakin.
07 Mayıs 2011 Cumartesi 02:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri