Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

URFA FOTOĞRAFLARI SERGİSİ

27.02.2012 22:02
Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği (PFSD) İstanbul’da, “Beykapısı’ndan Beyoğlu’na” adlı urfa fotoğraf sergisi açacak

11500 yıllık tarihi ile dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Urfa, mistik ve egzotik görüntüsü ile bugün bile hala üzerine ilgi çeken dünyanın kayıp mirası bir şehir olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Yasin küçük; Urfa Üç semavi dinin ortak mirası, Dünya taş mimarisinin ender örneklerinin sergilendiği ve Dünyanın İlk İslam Üniversitesinin kurulduğu bir şehirdir” dedi.

Küçük, İstanbulda sergi açmalarını da şu sözlerle özetliyor: Uygarlık tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan Dünya’nın en eski yerleşim yeri ve Tapınağı olan Göbeklitepe’nin bulunduğu,  İlk Tarım yapıldığı,  İnsanlığın toplu yaşama başladığı yer olan Şanlıurfa başlı başına çok büyük bir fotoğraftır. Bu fotoğrafın sergilenmesini istedik. Tüm Türkiye ve hatta tüm dünyaya gösterilmesini istediğini söyledi.

“Beykapısı’ndan Beyoğlu’na” Urfa Fotoğrafları Sergisinde; Şanlıurfa’nın, Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği Üyelerinin objektifinden günümüze yansıyan yüzü sergilenecek…

fotoğraf sergisi 3 -13 Mart 2012 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisinde, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Serginin açılışına Başta Bakan Faruk Çelik, Urfa Milletvekiller, bir çok sanatsever ve İstanbuldaki Şanlıurfalıların katılması bekleniyor.

 

Bu haber toplam 5350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri