Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sancak’a suikast girişiminde önemli detay

22.08.2015 12:38
Saldırganlardan birinin kimliği tespit edildi. Gizli olarak yürütülen soruşturmada, bir diğer önemli ayrıntı ise saldırıda kullanılan silahlardan birinin de sabıkalı çıkması.

Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yönelik önceki gün gerçekleşen suikast girişimiyle ilgili olarak 2 saldırgandan birinin kimliği tespit edildi.

 

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 saldırganın silahından çıkan boş kovan ve mermi çekirdeklerinin balistik incelemesinde, ateş edilen silahlardan birinin daha önce başka bir olayda daha kullanıldığını belirledi. Çok gizli olarak yürütülen soruşturmada, saldırganların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

ARAÇ JETTA

Öte yandan saldırının meydana geldiği saat ve öncesindeki güvenlik kameraları ve MOBESE görüntülerini inceleyen polis, kar maskeli üç teröristin kullandığı gri renkli Jetta model otomobilin kiralık olduğu bilgisine ulaştı.

SİLAH SABIKALI

Suikast girişiminde kullanılan silahlardan birinin daha önce başka eylemlerde kullanıldığı da tespit edildi. Polis, bölgede suikast girişimi öncesi ve sırasında yapılan bine yakın telefon görüşmesini mercek altına aldı.

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri