Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şanlıurfa'da Gülen'i Kürtlük üzerinden vurdu

09.03.2014 15:55
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'da Fethullah Gülen hakkında yine çok sert açıklamalar yaptı.

Başbakan Erdoğan, "Bu Pensilvanya'daki zat, Kürt olduğu için Said-i Nursi'den uzak kaldığını bizzat kendisi ifade etmiş bir zattır. Bu ırkçılık, bu düşmanlık bugün de aynen devam ediyor. Şu anda da Pensilvanya'daki zat terör meselesinin çözümünü engellemek, kardeşliğin, huzurun, birliğin önüne geçmek için ihanet derecesinde hücumlar yapıyor, bunu da tek başına değil CHP ve MHP'yi kullanarak yapıyor" dedi.

Erdoğan, "Pensilvanya bu CHP ve MHP'yi çok kötü aldattı, çok kötü bir tuzağa düşürdü. '17 Aralık'ta hükümeti düşüreceğiz, elimizde çok önemli dosyalar var, ses kayıtları var, onlar işe yaramazsa elimizde montajlar, dublajlar var' dedi. CHP ve MHP'nin genel başkanları bunlara inandılar. Böyle bir darbe girişiminde payanda olarak yer aldılar. Ama hesaplar tutmadı, tuzak bozuldu. Millet bunların tuzaklarına, yalanlarına itibar etmedi. İşte şimdi ortalıkta kalakaldılar, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Üç kafadar, üç şaşkın ördeğe döndüler" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Güneydoğu'daki şehirlerimiz yıllarca hizmetten uzak kaldı buralra yol, okul, hastane yapılmadı. Şuana Şanlıurfa'ya 18 Katriyon yatırım yapıldı.

Çözüm sürecini demokratik yollarla çözmeye karr verdik, hertürlü engellemeye karşı azimle devam ettik.

Bu yola canımızı koyduk bu acı meseleyi mutlaka çözeceğiz. Şanlıurfa misafirine, Said Nursi'ye sahip çıkarak tarih yazdı.

Hayatı boyunca Said Nursi'ye zulm edenler, dirisine bile tahammül edemediler. İşte o zihniyet CHP zihniyetidir. Said Nursi'ye zulüm edenlerle Pensilvanya'daki zat beraber hareket ediyorlar.

Kılıçdaroğlu geçen çıkmış benim hakkımda konuşuyor. Sen kimsin ne zamandan beri bu ülkenin Başbakan'ını yargılamaya başladın...

Bu acı meseleyi mutlaka çözeceğiz kardeşliği tesis edeceğiz dedik. Biz kanı durdurmak için çalışırken önce Oslo sürecini sabote ettiler, MİT müsteşarımızı tutuklamak istediler, Paris'te suikastler düzenlediler. 

Sene 1960 Bediüzzaman hasta yatağında. Diyor ki beni Urfa'ya götürün. İpek Palas'a getiriyorlar. Polisler onu hastahaliyle geri götürmek istediler. Şanlıurfa Demakrat Parti'nin İl Başkanı polisin önüne geçti. Şanlıurfa Said Nursi'yi teslim etmedi. Said Nursi 23 Mart'taHakk'a yürüdü. Büyük bir cenaze namazı yapıldı. Ardından 27 Mayıs müdahalesi oldu. CHP zihniyeti öldüğünde de onu rahat bırakmadı ölüsüne bile tahammül edemediler. İşte bu CHP ve onun izinde olduğunu söyleyen Pensilvanya ile kolkolalar. Ölüsünü bile Şanlıurfa'dan çıkaran CHP ile eleleler. Said Nursi'nin aziz hatırası bunların CHP ittifakıyla yara alıyor. Ölüsünü Isparta'ya alıp bıraktılar. CHP budur ya.

Bu Pensilvanya'daki zat Pir-i Mugan der , Bediüzzümaman da demez. Peygamberemizi miraçtan indirip kamyona binndiriyorlar. Dizi senaryosunu yazıyor. O dizide benim Kürt kardeşime, çözüm sürecine de hakaret ediliyor.

Pensilvanya'daki zat Kürt olduğu için Said Nursi'den uzak kaldığını söyleyen bir zattır. 

EMNİYET MÜDÜRÜ SEN NE İŞE YARARSIN ORADA

Miting alanında rahatsızlan kadınlar için koridor açılıp müdahale edilmesini isteyen Başbakan Erdoğan meydandakilerin ilgisiz tavırları üzerine kürsüden çok sert sözler söyledi. Meydandaki polisleri azarlayan Erdoğan, “Orada duranlar ne duruyorsunuz orda koridor açsanıza ne işe yararsınız siz… Emniyet Müdürü sen ne iş yapıyorsun orada…” dedi.


rotahaber

Bu haber toplam 2676 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri