Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şanlıurfa'da HDP'ye topluca oy atan sandık başkanı

07.06.2015 14:54
Oy verme işlemleri hala devam ederken Şanlıurfa'dan gelen fotoğraf şoke etti. Sandık başkanı Ömer Mutlu, HDP'ye topluca oy attı...

Bu fotoğraflar Şanlıurfa'dan geldi. Ömer Mutlu isimli bir sandık başkanı, bütün pusulalara kendi eliyle işaretleyerek bütün oyları HDP'ye verdi.

OYLAR TOPLUCA HDP'YE

Daha sonra pusulaları tek tek zarflara koyup zarfları da sandığın içine attı. Fotoğraflar ise sosyal medyaya bomba gibi düştü. HDP'ye topluca oy kazandıran sandık başkanının Facebook profilindeki Kürdistan temalı paylaşımlar da Mutlu'nun HDP'ye oy verdiğini gösterdi.

FOTOĞRAFLARI KALDIRDI

Ömer Mutlu isimli sandık görevlisi fotoğrafların bir anda gündeme gelmesiyle birlikte fotoğrafları Facebook hesabından kaldırdı.

PUSULA ESKİ DEĞİL

Skandalın patlamasıyla birlikte "pusula eski, haber yalan" diyenler oldu. Pusula eski değil çünkü partilerin pusuladaki sıralaması uyuşuyor. İstanbul'daki oy pusulalarından farklı olarak bağımsız adaylar pusulanın alt kısmında değil yan tarafında yer alıyor. Çünkü İstanbul'da bağımsız aday fazla, bu yüzden bağımsız isimler pusulanın altında yer alıyor. Şanlıurfa'da ise çok fazla bağımsız aday olmadığından isimler pusulanın yan tarafında.

Bu haber toplam 2044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri