Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saraçoğlu'nda taraftar polise saldırdı

13.05.2012 03:21
Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybetmesinin ardından Şükrü Saracoğlu Stadı adeta savaş alanına döndü.
Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybetmesinin ardından Şükrü Saracoğlu Stadı adeta savaş alanına döndü.
 
Futbolcuların soyunma odasına gitmesinin ardından özellikle Türk Telekom Tribünü'nde bulunan taraftarlar sahaya girip polise ve özel güvenlik güçlerine saldırdı. Taratfarlar, saha ortasına kadar ellerine ne geçerse atttı. Bunun üzerine polis biber gazı kullanarak taraftarları uzaklaştırdı.
 
Stat içindeki gerginliğin, taraftarların stadı boşaltmasıyla stat dışına taştığı öğrenildi. İspanya'da ekonomik, sosyal ve siyasi sistemi protesto eden, "Öfkeliler" adı verilen halk hareketinin başlamasının 1. yıl dönümü kapsamında 50 ülkede gösteriler düzenlenirken, en büyük kalabalık İspanyol şehirlerinde görüldü.
 
Gösteriler kapsamında İspanya'daki 80'den fazla kentte yürüyüş düzenlendi, binlerce kişi meydanlarda toplandı. Geçen yılki eylemlerde "Öfkeliler"in günlerce kamp kurduğu Sol Meydanı'nı dolduran her kesimden binlerce kişi, seslerini bir kez daha duyurmaya çalıştı. Farklı gruplar halinde Madrid'in dört bir ucundan yürüyüşe geçerek Sol Meydanı'nda buluşan kalabalık, "Buna demokrasi diyorlar, değil", "Birleşen halklar asla mağlup olmayacak", "Evimiz yok, bundan dolayı meydanlara dönüyoruz", "Halk uyan, bayram bitti", "Bunlar (siyasiler) bizi temsil etmiyor" yönünde slogan attı. Açılan pankartlarda ise hükümetin uyguladığı iş reformu ile sağlık ve eğitimdeki kemer sıkma politikalarının eleştirildiği görüldü. 
Bu haber toplam 2472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri