Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saral'dan Aygün'e Çok Sert Tepki

09.12.2014 00:30
AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Milli Eğitim Şurası kararlarını eleştiren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e cevap verdi.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Milli Eğitim Şurası kararlarını eleştiren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e tepki göstererek,” Hüseyin Aygün’e, cari olan yasaların hangisinin içerisinde dinin dayatıldığını doğrusu sormak isterim. İkincisi, mevcut yasalarımızın çoğu, CHP eliyle ve mütercim bir üslupla Hristiyan batıdan devşirilmemiş midir? Yasa Hristiyan ve batılı olunca çağdaş; Müslüman ve doğulu olunca gerici mi oluyor”dedi.

"BİR DÖNEM DE HERKESİ ATATÜRK DÜŞMANI İLAN ETMİŞLERDİ"

AK Parti Milletvekili Saral, “Bir dönemler kendinden olmayan herkesi Atatürk düşmanı olarak ilan eden ve kendi kurduğu düzeni, yaptığı düzenbazlığı Atatürk’ün kurduğu düzenmiş gibi dayatan CHP, hiçbir zaman milli vicdandan ruhsat alamamış, gecekondu bir yapılanmadır. Laiklik, çağdaşlık, modernite kavramlarıyla da mütemadiyen millet vicdanını kanatan bu yapı, milletin değerlerine ve ruh köküne düşmanlık için kurumsallaşmıştır” ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 4776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri