Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül bu kez net konuştu

31.10.2013 00:16
CHP ziyareti öncesi konuşan Sarıgül, iddialı konuştu kazanamayacağı hiçbir yarışta olmayacağını söyledi.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul'daki CHP ziyareti öncesi net konuştu. Başarıya endeksli bir hareket yürüttüklerini ve kazanamayacağı hiçbir adımı atmayacağını söyleyen Sarıgül, AK Parti'nin İstanbul'da vaktini doldurduğunu iddia etti. Hakkındaki raporların Baykal ve ekibi tarafından çıkarıldığını da söyleyen Sarıgül, Gürsel Tekin için de dava arkadaşı olarak nitelendirdi.
 
Mustafa Sarıgül, CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular'da Enver Aysever'in sorularını cevapladı. Hakkında ortaya atılan iddiaların AK Parti değil Baykal ve ekibi tarafından ortaya atıldığını söyleyen Sarıgül, buna rağmen Baykal ve ekibini hasımdan çok rakip olarak gördüğünü ifade etti.
 
BAŞBAKANLIK HEDEFİ
 
Milletvekilliğini, ön seçimlerle ve söke söke aldığını ifade eden Sarıgül, 94'te kaybettiği seçimler sonrası üç gün boyunca ağladığını anlattı. O dönemde Demirel'in yazdığı bir kitaptaki demokrasi tanımının kendisini oldukça etkilediğini ifade eden Sarıgül, sandığa küsmeden 5 yıl boyunca çalınmadık kapı bırakmadan çalıştığını ve 99'da yapılan seçimleri büyük bir farkla kazandığını anlattı. 
 
Başbakanlık hedefiyle ilgili olarak, bunun kararını halkın vereceğini anlatan Sarıgül, siyasette delegenin oyuyla ömür boyu genel başkan olunabileceğini ancak başbakan olunamayacağını söyledi. Baykal'ın delege oylarıyla yıllarca genel başkan seçildiğini hatırlatan Sarıgül, buna rağmen Baykal'ın başbakan olamadığına dikkat çekti.
 
"HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM"
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için yola çıkmadığını asıl hedefinin hizmet olduğunu söyleyen Sarıgül, Adnan Keskin dışında CHP'de kendisinin dışında partinin tüm organlarında hizmet yapan bir isim daha olmadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili söylediklerinin onur verici olduğunu söyleyen Sarıgül, Gezi Parkı olaylarının tam ortasında olduğunu ve katılımcılara lojistik destek verdiklerini anlattı.
 
İSTANBUL'U KAZANIR MI?
 
Başarıya endeksli bir hareket olduklarını söyleyen Sarıgül, 20 yıllık bir dönemin ardından AK Parti için İstanbul'da yolun sonuna gelindiğini iddia etti. AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 18, MHP'nin büyük bir kısmının, BDP'ye oy verenlerin yüzde 65'nin kendisine oy verebileceğini söylediğini anlatan Sarıgül, öfkenin kendisine göre olmadığını son kurultayda bir kere hata yaptığını bundan da büyük dersler aldığını ifade etti. 


ROTAHABER

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri