Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül o sorunu 5 yılda çözecek!

29.12.2013 23:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün 5 yıl içinde o sorunu çözeceğini söyledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın kendisi ile kısır bir çekişmenin içine girmek istediğini ifade ederek, ''CHP'nin genel müdürü değil, bekçisi olmak benim için onurdur'' dedi. Mustafa Sarıgül'ün İstanbul trafiğini çözeceğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Size sözüm var. Sarıgül 5 yıl için İstanbul'un trafik sorununu çözecek'' şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı binasının açılışında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

''Benimle kısır bir çekişmenin içine girmek istiyor. CHP'nin genel müdürü değil, bekçisi olmak benim için onurdur. Sen CHP'nin ne olduğunu bilemezsin. Bana 'memur Kemal' dedi, 'çiftçi Kemal' dedi eyvallah dedik ama sen sokaklara çık bak bakalım sana ne diyorlar?

'SEN AYAKKABI KUTUSU PARTİSİSİN ARTIK'
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir Başbakan yolsuzluk yapanları savunuyor. Hırsızı savunan adama Başbakan denir mi? Size sözüm var. Sarıgül 5 yıl için İstanbul'un trafik sorununu çözecek. Malı götüreceksin, millete din iman edebiyatı yapacaksın ve milleti kandıracaksın. Artık kandırmayacaksın bu milleti. Sen ayakkabı kutusu partisisin artık.

'TÜRKİYE'YE TEMİZ SİYASET GETİRECEĞİZ'
Ne diyordu yırtık ayakkabı ile siyasete girdik diyordu şimdi o kutudan milyon dolarlar çıkıyor. İstanbul'u alacağız, Türkiye'ye temiz siyaseti getireceğiz. Siz hiç bir başbakanın hırsızları serbest bırakıp, savcıların peşine düştüğünü gördünüz mü? Kul hakkı yiyene oy verirseniz siz de o günaha ortak olursunuz.

'ÇETE REİSİ GÖRMEK İSTİYORSAN AYNAYA BAKARSIN'
Çete reisini görmek istiyorsan aynaya bakarsın çete reisini görürsün. Devletin içinde çete varsa 11 yıldır neden konuşmadın sen? Sen çete reisisin ve bu milletin hakkını yiyorsun.

Halkçı bir lider halktan yana bir belediye başkanı. O belediye başkanının adını biliyorsunuz adı Mustafa Sarıgül.''

COŞKUYLA KARŞILANDI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türk Hava Yolları'na (THY) ait bir uçakla saat 12.00'de Ankara'dan İstanbul'a geldi.

Kılıçdaroğlu'nu karşılamak için yüzlerce kişi Atatürk Havalimanı'na akın etti. VIP çıkışında Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet ilgiden dolayı zor anlar yaşadı.

Polis eşliğinde VIP Salonu önünde bekleyen otobüse binen Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül halkı selamladı.

İNTERNETHABER

Bu haber toplam 1226 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri