Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül Seçilemezse Yeni Parti Kuracak!

21.10.2013 11:53
CHP'nin İstanbul adayı olarak adı geçen Sarıgül, Şişli ve Bakırköy adaylarını kendi belirlemek istiyor.

CHP'nin birinci gündem maddesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimin olacağı. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin aday adaylığını açıkladı.

Gözler şimdi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'de. Bayramdan sonra adaylığını açıklaması beklenen Sarıgül'ün seçim şarkısı bile hazır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Sarıgül'ün önce partiye üye olmasını bekliyor. Sarıgül'ün en büyük desteği ise Beykoz Konakları'nda sık sık buluştuğu Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan. Özkan, Kılıçdaroğlu ile konuşarak Sarıgül'ün adaylığını garantiye aldı.

SEÇİLEMEZSE YENİ PARTİ KURACAK

İddialara göre Sarıgül'ün CHP'den iki isteği oldu. Birincisi Şişli ve Bakırköy Belediye Başkan adaylığına konulacak isimleri kendisinin belirlemesi. İkincisi ise 2 ve 4 nolu meclis üyeliklerine kendi istediği kişilerin isimlerinin yazılması. CHP yönetiminin de bu isteği kabul ettiği öne sürülüyor.

Peki Sarıgül başkanlığı kazanamazsa ne olacak? Kulislerde konuşulan; CHP'nin başına geçmeye çalışacağı. İkinci plan ise başka yeni bir parti. Sarıgül, eğer belediye başkanı seçilemezse Özkan ve bazı işadamlarının desteğiyle parti kuracak.

CHP BEN OLMADAN TARİH YAZAMAZ

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi üyesi gençlerle Şişli Kent Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. Burada gazetecilerin 'CHP'den davet mi bekliyorsunuz?' sorusu üzerine Sarıgül, 'Mustafa Sarıgül CHP Gençlik Kolları'nın Türkiye'ye bir emanetidir. CHP'de görev yapan birçok arkadaşımız var ama ben o arkadaşlardan çok daha önce CHP'deydim. CHP tarihi bir gün yazılacaksa, Mustafa Sarıgül olmadan o tarihi yazmak mümkün değildir' diye konuştu.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 2586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri